Nabídka psů a koček ze Žimi

AniDef, z.s.
Žim 59,
tel: 736 769 601
č. ú.: 2401251539 / 2010
www.anidef.cz

Madlenka, Sendy a Daddy

Tato senioří trojka byla přijata do útulku po zemřelém majiteli ve velice zanedbaném stavu. Vyrůstali v maringotce a měli výběh jen na malém udusaném dvoře. Ideál je, aby spolu odešli do adopce i k jiným pejskům a kočičkám. Jsou čistotní, jen neumí chodit na vodítku. Ideální by pro ně bylo bydlení v domku, kde si oběhnou zahrádku a vrátí se do tepla prohřát si kosti. Nepotřebují už moc procházek. Do adopce odejdou očkovaní, čipovaní, na základě podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku.

Desetiletá MADLENKA je už stařenka, která hůře chodí a vidí.

Sedmiletá SENDY je upovídaná dáma ve středním věku, která si vzala za úkol doprovázet své starší kamarády Madlenku a Daddyho. Je hodná, čistotná, jen ze začátku trochu nedůvěřivá.

DADDY je starý slepý pejsek. Zdravotní stav odpovídá jeho věku, má srdeční šelest a podstoupil operaci očí. Ale na svůj věk je to stále veselý a ve své slepotě vesměs šťastný pejsek, co přivítá každého psího i lidského kamaráda.

Lady

Lady je psí babička. Německá ovčanda, které odešel majitel. Možná by nejradši odešla s ním, ale její čas ještě nenastal, a tak skončila v útulku. Na svých jedenáct let je celkem zdravá. A nenáročná, jemná a citlivá, stačí ji kus vlastní zahrádky s přístupem do tepla. Dokonce i pěkně hlídá, umí hezky chodit na vodítku a netahá. Dobře rozeznává lidi, které zná a kterým věří. Potřebuje už svůj klid, na řvoucí a běhající děti není zvědavá. Ideální je jako parťačka pro staršího člověka. V útulku je nešťastná. Do adopce odejde očkovaná, čipovaná, odčervená, odblešená, s adopční smlouvou po uhrazení poplatku.

Kuba

Desetiletý Kuba moc chce jít domů. Je to velmi statečný pejsek, naprostý pohodář vhodný i k dětem. Je to menší miláček, nekastrovaný, hodný, vděčný a nenáročný pejsek, který pobyt v útulku těžce nese. Absolvoval operaci zubů, po níž mu zbyly jen dva, tudíž musí dostávat měkkou stravu. Je vhodný jako společník pro staršího člověka, jehož společnost uvítá, jakož i mazlení a kratší procházky. Může jít do jakékoliv rodiny, co hledá pejska spíš na gauč než na výlety. Kuba má Cushingův syndrom, léky začal brát teprve v útulku, což znamená, že trochu víc pije a močí než běžný pejsek, ale několik hodin nebo přes noc bez vyměšování v klidu vydrží. Má před sebou ještě krásná léta života, je to veselý přítulný pejsek, ale potřeboval by dietku pro spravení figury. Do adopce odejde očkovaný, čipovaný, odblešený a odčervený.

Niki

Niki je velmi chytrá čtyřletá fenka. Je mazlivá a k lidem přátelská. V útulku je od konce října, byla sem umístěna majitelem.

Nádherná, božská, charakterní Niki, chytřejší než všichni kolem. Opravdová výzva pro opravdové pejskaře. Je velmi mazlivá, přítulná a přátelská, čistotná a umí chodit na vodítku. Ale je to závislačka, nechce být sama doma a když nechce, dokáže rozkousat kde co a zdolat skoro každou překážku, aby se dostala ven. Nemá ráda ostatní zvířata, má na svědomí i pár slepic a pejsky si rovná do latě. Je inteligentní a hodila by se na psí sporty. Hledá někoho, kdo se jí bude věnovat, nebude ji nechávat samotnou, ale využije její energii, odvahu a oddanost. Niki odejde do domova s podmínkou kastrace.

Max

Černý Max je úžasný velký ovčák, ani ne dva roky starý, který se dostal do útulku od majitelů, kteří se o něj už nemohli postarat. Je velmi chytrý, komunikativní a prácechtivý. Zná základní povely. Je výborným hlídačem, ale byl zvyklý na bydlení v bytě po boku svého pána. Má stoprocentní hygienické návyky a je schopný počkat doma, když je majitel v práci. Potřebuje aktivní vyžití, čeká na někoho, kdo bude bystřejší než on sám a koho bude bavit s ním cvičit. Ostatní psy bohužel nesnese, až na opravdu světlé výjimky. Váží 50 kg, proto hledá páníčka, co ho zvládne i fyzicky. Do adopce půjde na základě podpisu adopční smlouvy, kastrovaný, očkovaný, čipovaný a odčervený.

Poe

Poe je odrostlé štěně, roční kříženec střední velikosti, velmi citlivý, opatrný vůči cizím lidem. Možná má za sebou špatné zkušenosti, každopádně prožívá pubertu v útulku, zatímco by potřeboval jít domů, protože mu chybí stabilita a pocit bezpečí, zkrátka jeho člověk, kterému bude věřit. Má zájem se učit novým věcem, jen ještě úplně neví, jak na to. Je kastrovaný a v útulku je od května 2019. Potřebuje k sobě vyrovnaného majitele, co ho výlučně pozitivní výchovou seznámí se vším, co by správný aktivní parťák měl znát. Z jedné adopce už se po dvou týdnech vrátil, protože začal vrčet na své majitele a oni se ho začali bát, byť je nekousl. Doma se choval vzorně, nic neničil, neštěkal, vzorně čekal, až se majitelé vrátí z práce a byl čistotný. Je to mladý pejsek, který potřebuje aktivní majitele, ale rád se válí i na gauči. Chce být kamarádem, chodit na výlety a udělá, co svému páníčkovi na očích uvidí. Ostatní pejsky je potřeba vyzkoušet a pracovat na řádné socializaci a seznámení. S fenkami vychází bez problému. Hledá svého lidského průvodce tím velkým světem!

Charles

Tříletý Charles je nádherný majestátný pes s charakterem severského plemene. Je to kříženec huskyho, zvyklý žít se svou smečkou. Vyrůstal v bytě, je velmi čistotný, má rád ležení na gauči a vydrží sám doma v klidu. Přesto by pro něj byl vhodnější domov v domě se zahradou, kde by se mohl vyběhat a zároveň měl přístup dovnitř ke své rodině. Je mazlivý, hravý a poslušný, ale jeho hry jsou občas malinko "drsnější". Má rád děti, ale k úplně malým se nehodí z důvodu velké aktivity a malé opatrnosti při hrách. Po seznámení vychází i s jinými pejsky, kočky prohání. Charlieho k nám odložili majitelé po narození dítěte, neboť na něj vrčel, poté byl umístěn v dočasné péči, kde ale kousl do ruky dočaskářku. Teď hledá novou rodinu, která ho už nikdy neopustí. Mladý pes potřebuje pohyb a aktivitu, zaměstnat, sportovat, je to přirozený tahoun. Do adopce odejde kastrovaný, očkovaný, čipovaný, odčervený, odblešený, na základě podpisu adopční smlouvy a uhrazení adopčního poplatku.

Medúza je desetiletá kočičí dáma, které zemřela panička. Je to moudrá bytost, životem prověřená. V útulku je od dubna a zatím se nenašel nikdo, kdo by Medúze nabídl lásku, domov a pochopení. Byla zvyklá na pobyt v bytě, tudíž je čistotná a zvyklá chodit na záchůdek. Nemá příliš v lásce jiné kočičky, ale dokáže si zvyknout a ignorovat je. Medúza je citlivá bytost, bývá vůči novým lidem opatrná a dokáže se tvářit až převelice arogantně. Ovšem za touto maskou se skrývá jen zraněná dušička, která by chtěla trochu lásky. Je odblešená, odčervená, kastrovaná, očkovaná, (s FIV a FELV negativními).

Stopáž4 minuty
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD