Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Divocí koně v Milovicích

28. ledna 2015 přicestovalo lodí a speciálním nákladním vozem přes kanál La Manche, Francii a Německo do České republiky čtrnáct divokých koní z Velké Británie, konkrétně z anglického Exmooru. Jejich novým domovem se po dvaceti hodinách cesty stala ohrada v Milovicích na Nymbursku, kde se zvířata budou aklimatizovat a po měsíci budou vypuštěna na čtyřicetihektarovou pastvinu. O to se z české strany postarala společnost Česká krajina v čele s vedoucím Daliborem Dostálem. Pomohou zastavit úbytek druhové rozmanitosti v lokalitě bývalých vojenských prostor, již ohrožuje postupné zarůstání vzácných lučních biotopů.

Středočeský kraj je prvním místem v rámci celé střední a východní Evropy, kde se tito vzácní koně nyní vyskytují. Vzácné plemeno koní se stane dalším lákadlem pro šetrnou turistiku v katastrálním území města Milovic. Na návrat divokých koní k nám přispěla a dále může přispívat také veřejnost zasíláním dárcovských DMS.

Více informací najdete na www.ceska-krajina.cz.

Trénink jako rozhovor

V dalším dílu seriálu Trénink jako rozhovor si povíme, jak odnaučit psa strachu.

Nabídka psů

Útulek pro zvířata v nouzi Ligy na ochranu zvířat ČR
Plzeň-Borská pole
Daimlerova 1219
telefon: 724 317 314
číslo účtu: 721935359/0800
www.utulekplzen.cz

Klikněte pro větší obrázekKOKY je asi roční kříženka kokršpaněla. Je to velice energická, milá a ještě velmi hravá fenka. Z nudy vymýšlí samé lumpárny. Hodila by se pro aktivní mladé lidi, kteří fence dopřejí hodně pohybu a zabaví ji. Určitě by ji bavil i nějaký psí sport, aby vybila přebytečnou energii a učila se poslušnosti. A tak si přeje rodinný domek se zahrádkou s možností přístupu dovnitř.

Klikněte pro větší obrázekLIŠÁK je dvouapůlletý kříženec špice. Je to aktivní, komunikativní a přátelský pejsek, ovšem dost hlučný. Má rád lidskou společnost, ovšem jakmile se začne nudit, plot pro něj není žádnou překážkou. Potřebuje hodně pohybu a také zaměstnat. Ideální by pro něj byl rodinný domek s výběhem a vysokým plotem, kotcem nebo zateplenou boudou.

Klikněte pro větší obrázekPUNŤA, sedmiletý kříženec teriéra, se dostal do útulku velice vystresovaný; bál se a o komunikaci s lidmi nestál. Ale teď už se tolik nebojí, chodí na vycházky s venčiteli rád a je to příjemný společník. Rád se nechá podrbat, jen novoty ho bohužel stále ještě stresují. Nejlépe by se cítil v rodinném domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázekDvouletý LEON je kříženec belgického ovčáka. Dostal se do útulku jako odrostlé a velmi nedůvěřivé štěně. Dlouho trvalo, než se s ním podařilo navázat kontakt. Dnes je to mladý temperamentní a učenlivý pes. Rád provádí některé naučené cviky, ale k cizím lidem je stále nedůvěřivý. Hodil by se spíše pro zkušenějšího člověka, který zvládne jeho složitější povahu a poskytne mu kotec s možností spaní v zateplené boudě.

Klikněte pro větší obrázekROGER je čtyřapůlletý kříženec německého ovčáka a velmi komunikativní, přátelský pes. Má hodně elánu, nerad se nudí, nejraději by byl v pohybu celý den. Je to pejsek pro jednoho pána, kterému přinese hodně radosti, ať už bude společníkem u domku se zahradou nebo sloužit ve strážní službě. Doporučujeme mu pořídit kotec se zateplenou boudou.

Klikněte pro větší obrázekGOFFI je staford, čtyřletý a temperamentní pes, doslova nabitý energií. K člověku je přátelský, komunikativní a ochotný spolupracovat. Nerad se nudí, proto by potřeboval hodně pohybu a úkolů. Je docela žravý a miluje míčky. Hodil by se na nějaký psí sport. Hledá zkušenějšího páníčka, který zvládne jeho temperament a bude se mu zpočátku hodně věnovat. Slušel by mu rodinný domek se zahradou, ovšem s vyšším plotem.

Klikněte pro větší obrázekHEKTOR je mladý, ani ne dvouletý temperamentní kříženec, který na první pohled vzbuzuje respekt. Do útulku přišel jako odrostlé, nevychované a nekomunikativní štěně. Potřebuje získat důvěru k člověku, pak dokáže být vstřícný a učenlivý. Rychle se učí a rád předvádí, co umí. Hodí se spíše k jednomu pánovi, nedoporučujeme ho do rodiny s dětmi. Byl by dobrým hlídačem, ať už domku nebo velkého areálu, kde bude mít kotec se zateplenou boudou.

Klikněte pro větší obrázekPAN KULIČKA je osmiletý kříženec teriéra. Dokáže být milý a přátelský, ale zároveň si nenechá jen tak něco líbit. Proto ho nedoporučujeme do rodiny s dětmi. Je lepší, když bude solitér, neboť u ostatních psů rád vyvolává spory. Bude spokojený v domku se zahrádkou, s trvalým přístupem dovnitř a častými procházkami.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ZJ ST AD