Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

FRBUL

Klikněte pro větší obrázekSdružení FRBUL (francouzští buldočci) vzniklo zhruba před pěti lety. Josef Doležal si tehdy pořídil buldočka a na internetu hledal další příznivce tohoto plemene, aby si předávali zkušenosti, scházeli se na společné procházky a podnikali se svými pejsky různé akce. Aby o sobě věděli a pro snadnější komunikaci mezi nimi, vznikla webová stránka cca pro deset lidí. Rychle se však začali přidávat další a další a nakonec to nabralo takových rozměrů, že vzniklo sdružení, které čítá něco kolem 2000 členů.

FRBUL pomáhá buldočkům v nouzi. Členové i jejich příznivci sledují internet, tisk i další média a jakmile se dozvědí o buldočkovi, který potřebuje pomoc, jednají. Buldočky z útulků po celé ČR, ale i ze zahraničí, si berou do dočasné péče a nacházejí pro ně kvalitní náhradní domovy. FRBUL bojuje také proti tzv. množírnám a snaží se v této věci o osvětu. V letošním roce vydali kalendář, jehož výtěžek však nešel na jejich činnost, ale rozdělili ho mezi dva soukromé útulky.

V reportáži se dozvíte o nejzajímavějších novinkách z činnosti sdružení FRBUL a budete mít možnost seznámit se prostřednictvím televizní obrazovky s nadšenci, kteří by pro své pejsky dýchali.

Více informací najdete na: www.frbul.cz

Miniseriál: „Psí řeč“

V novém miniseriálu budeme řešit komunikaci s psími přáteli. V tomto vydání zjistíme, jaká jsou nejčastější nedorozumění při komunikaci.

Nabídka psů

Psí útulek Nový Svět
ul. 17. listopadu 3129
Dvůr Králové nad Labem
telefon: 603 765 843, 604 643 338
číslo účtu: 0903593003/0800
www.utulek-dknl.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázekTříletá kříženka knírače MÁŠA má temperamentní povahu, ale jinak je hodná a poslušná. S ostatními pejsky se nepere, spíše si s nim ráda pohraje. Děti, které chodí pomáhat do útulku, mohou venčit Mášenku samy, tak je hodná. Na přivolání vždycky přiběhne a poslechne skoro na slovo.

Klikněte pro větší obrázekStřapatý DANEK je asi pětiletý pejsek, který už má leccos za sebou. Přesto na lidi nezanevřel. Stále k nim chová důvěru a vyhledává jejich společnost. Danek je nekonfliktní pejsek vstřícné povahy. Je vděčný za každý projev pozornosti. Nejlépe by se hodil jako parťák na dlouhé procházky ke sportovně založenému člověku. Vztahu k jiným pejskům ho musí nová panička nebo páníček naučit. Ale nebojte, Danek je bystrý a půjde mu to jako po másle.

Klikněte pro větší obrázekEMIL je dvouletý kříženec německého ovčáka. Zatím to s ním trochu šije, s ostatními pejsky se moc nemusí, ale k lidem je Emílek jako mílius. V nové smečce si asi bude chtít vyjasnit své místo, a tak by měl o Emila projevit zájem člověk, který už má s chovem pejsků nějaké zkušenosti. Trochu té psí výchovy a základní výcvik poslušnosti bude potřeba. Pak bude Emil dokonalým společníkem.

Klikněte pro větší obrázekPředstavujeme vám PANÍ RUPRECHTOVOU. No skutečně se tak tenhle pejsek jmenuje. Paní Ruprechtová je veselá fenka - nejen co do povahy, ale i vzhledu - plná elánu do života. Je temperamentní, lidi má ráda, pejsky - samce snese, feny ale žene. Má ráda i děti, a tak by se jí líbilo v aktivně založené rodině, která s ní bude chtít trávit v přírodě co nejvíc volného času.

Klikněte pro větší obrázekREX. Asi dvouletý kříženec německého ovčáka je silný a temperamentní pes vhodný k výcviku a ostraze domku se zahradou, případně jiného objektu. Ale ne aby si někdo myslel, že ho zavře za plot někde u fabriky a bude. Rexík sice vyžaduje pevnou a důslednou ruku zkušeného psovoda, ale není agresivní a i on potřebuje někoho, kdo mu bude umět dávat najevo svou náklonnost.

Klikněte pro větší obrázekTříletá kříženka jezevčíka LILI je něžná fenečka, která vám bude dělat samou radost. Lilinka je milá, velmi přítulná a mazlivá. Děti má moc ráda. Lili není vůbec konfliktní a to ani ve vztahu s ostatními pejsky. Lili by se hodila do rodiny s dětmi, i ke starším lidem. Potřebuje ale někoho, kdo na ni bude mít hodně času, který bude chtít trávit s ní.

Klikněte pro větší obrázekPejsek BLACK dělá čest svému jménu – je černý jako uhel. Blackovi je necelý rok. Temperamentu a veselé povahy má na rozdávání. Je nekonfliktní, jak k lidem, tak k ostatním pejskům. K tomu, aby se z něj stal bezvadný psí parťák, mu chybí jen výcvik základní poslušnosti.

Klikněte pro větší obrázekBENÍK je starší kříženec. Je to moc hodný pejsek s takzvanou vítací povahou. Beník asi nepoznal moc lásky, a tak si to teď vynahrazuje. Je vděčný za pohlazení, vlídné slovo a trochu pozornosti. Hodil by se klidně i ke staršímu člověku - jako milý společník, který dokáže vnést do života radost.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST