Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Testování kosmetiky na zvířatech

Klikněte pro větší obrázek Od roku 2009 platí v EU zákaz testování kosmetických výrobků a jednotlivých složek na zvířatech a zákaz dovozu kosmetiky, která byla otestovaná mimo EU. Druhá část zákazu má ovšem tři výjimky, ty mají být zakázány v roce 2013. Evropská komise ale nyní uvažuje o odsunutí termínu o několik let a navíc chce ke třem výjimkám připojit další dvě. Proto Evropská koalice za ukončení pokusů na zvířatech ECEAE, jejímž členem je i Svoboda zvířat, na začátku roku 2011 spustila celoevropskou petici za zachování zákazu v roce 2013. Petici je možné podepsat online nebo si stáhnout papírovou verzi a po vyplnění poslat na adresu Svobody zvířat.

Více informací na www.svobodazvirat.cz.

Miniseriál: Rozumíte svému zvířeti?

Miniseriál s MVDr. Hanou Žertovou vám tentokrát přináší cenné rady na téma: Jak naučit pejska, aby nekradl a neloudil jídlo?

Nabídka psů

Útulek pro opuštěná zvířata
Jimlín 147, Louny
telefon: 604 451 258
číslo účtu: 162 445 432/0600
www.utulek-jimlin.wz.cz

Klikněte pro větší obrázek ŠELTY je asi desetiletý kříženec. Je to sice starší pejsek, je však stále aktivní a rád si vyjde na procházku. No ale samozřejmě už má také rád svůj klid. S ostatními pejsky se snáší dobře, nepere se, ani s nevynucuje pozornost. Šelty by se nejlépe hodil ke starším lidem.

Klikněte pro větší obrázek Asi osmiletý pejsek MYŠÁK byl nalezen v Blatně u Podbořan. Myšák je sice psí senior, ale svou milou povahou si hned každého získá. Je to takový psí smíšek, který vám bude dělat samou radost. Je poslušný, na procházkách s ním nebudete vodítko skoro ani potřebovat. Myšák si moc rád smlsne na piškotkách a jiných dobrotách.

Klikněte pro větší obrázek DALA je sedmiletá kříženka staforda. Do útulku přišla březí a porodila tu 10 štěňátek. Štěňátka už našla domov, ale Daluška stále čeká na svou šanci. Je to opravdu moc fajn fenečka. Je hodná, přítulná a vzorně chodí na vodítku. Dala nutně potřebuje nový domov, je doslova závislá na lidské přítomnosti. Dala je velký mazel. Děti má ráda, s pejsky se také snáší, ale feny si vybírá.

Klikněte pro větší obrázek BEČKA. No to je teda jméno! Tahle milá starší psí dáma přišla do útulku velmi obézní, nejspíše díky špatné stravě, kterou dostávala. Jak vidíte, teď už je z ní ale velká fešanda. No ale to jméno už jí zůstalo. Na procházky chodí na vodítku nebo na volno, na zavolání vždy přiběhne. Bečka je klidná, milá, poslušná a nekonfliktní fenka. S ostatními pejsky se snáší. Je jí devět let.

Klikněte pro větší obrázek LIŠTIČKA je asi tříletá fenečka, která byla nalezena přivázaná na řetězu a s 8 štěňaty v krabici před útulkem. Někdo je zkrátka vyhodil, protože se pravděpodobně o tolik pejsků nechtěl starat. No je tohle možné?! Štěňátka už domov našla, Lištička stále čeká. Je to hodná, nekonfliktní a mazlivá fenečka, vhodná jak k mladým, tak i ke starším lidem.

Klikněte pro větší obrázek Asi roční pejsek ŽÍHÁNEK je v útulku už podruhé. Zatím neměl štěstí na páníčka. Žíhánek je mladý čahoun, který se všemu ještě učí. Umí ale chodit vzorně na vodítku, miluje pohyb a také velmi rád mlsá. Psí kamarády si tenhle pejsek vybírá. Nejvíc by se mu líbilo v rodině, která by se mu věnovala a podnikala s ním různé výlety za dobrodružstvím.

Klikněte pro větší obrázek ROTICE je sedmiletá kříženka rotvajlera. Byla nalezena uvázáná u stromu nedaleko útulku ve velmi špatném zdravotním i psychickém stavu. Byla hodně vychrtlá a s nádorem na bříšku. Naštěstí se však jedná spíše o kosmetický problém. Teď už je z Rotice veselý, hravý a přítulný pejsek. Moc ráda aportuje a miluje kontakt s člověkem. Na vodítku chodí ukázkově, ostatní pejsci jí nijak nevadí, jen si hlídá žrádlo. Jinak je Rotice klidná a vyrovnaná fenečka, která si moc zaslouží láskyplný domov u hodných lidí.

Klikněte pro větší obrázek FRANTIŠEK je devítiměsíční štěně křížence. Start do života neměl zrovna nejšťastnější – po srážce autem, přišel o levou zadní nohu. František je však veselý, hravý pejsek, který svůj handicap nijak nepociťuje. Ten, kdo se ho ujme, nebude litovat, protože ve Františkovi získá věrného a oddanného zvířecího kamaráda.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ST