Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Německý ovčák Diesel, dárce krve

Klikněte pro větší obrázekV tomto dílu se budete moci seznámit s německým ovčákem Dieselem, který patří už tři roky mezi dárce krve. Všechno začalo tím, že kamarádka Dieselových Klikněte pro větší obrázekpáníčků potřebovala krev pro svého psa, kterého čekala vážná operace. Od té doby daruje Diesel krev dvakrát do roka.

Klikněte pro větší obrázekS MVDr. Zdeňkem Vepřekem z veterinární kliniky v Mimoni si bude Zdeněk Srstka povídat o tom, jak moc důležité je zvířecí dárcovství krve; také o tom, že dnes už má každá veterinární klinika svou vlastní databázi dárců, a dozvíte se samozřejmě i to, jak zvířata odběr krve snášejí a jaké kroky může podniknout každý, kdo si myslí, že by se jeho čtyřnohý kamarád pro dárcovství krve hodil.

Příběhy ze zoo: Lachtan tmavý

Pokračovat bude náš miniseriál o zvířatech ze zoo, tentokrát si povíme o lachtanu tmavém z Ústí nad Labem.

Designem proti kožešinám

Slavnostní vyhlášení výsledků Česko-Klikněte pro větší obrázekslovenského kola mezinárodní výtvarné soutěže Designem proti kožešinám proběhlo v pražské kavárně Velryba 4. listopadu letošního Klikněte pro větší obrázekroku. Tématem soutěže pro rok 2010 bylo využívání králíků v kožešinovém průmyslu. Odborná porota posoudila 112 plakátů, z nichž vybrala tři vítězná díla. V krátké Klikněte pro větší obrázekreportáži vám nabídneme návštěvu výstavy a rozhovor s Barborou Hojerovou z VOŠ Václava Hollara, která se umístila na třetím místě. PhDr. Lucie Moravcová ze Svobody zvířat poskytne informace o tom, kdy a kde se mohou zájemci hlásit do dalšího kola – ročníku 2011 – a nabídne možnost zapůjčení (zdarma) výstavy do škol. Více informací najdete na www.dafcr.cz.

Nabídka psů

Soukromý útulek PSÍ DOMOV
Řepnice 30, Litoměřice
telefon: 416 746 104 a 602 893 442
číslo účtu: 174 136 370/0300
www.psidomov.cz

Klikněte pro větší obrázekPLUTO je dvouletý kříženec českého fouska… nebo možná knírače. Do útulku se dostal ve velmi špatném stavu – byl vyhublý, vystrašený, prostě týraný pes. Pluto je však bojovník a optimista, a tak mu dobrá péče a laskavý přístup šly k duhu. A přes všechno zlé, co si už prožil, se z Pluta nakonec vyklubal milý a veselý pejsek.

Klikněte pro větší obrázekTahle krásná, desetiměsíční kříženka ohaře a pointra slyší na jméno CONY. Je to takové odrostlé – dosti živé a hravé – štěně. Cony by potřebovala někoho, kdo by jí pomohl osvojit si základy psího chování. Nejlépe by jí bylo u sportovně založených lidí, kteří obývají domek se zahradou.

Klikněte pro větší obrázekRONY je pětiletý kříženec ridgebacka. Pejsci tohoto plemene bývají hodně temperamentní a potřebují dostatek pohybu. Na to je důležité pamatovat. Jinak je ale Rony poslušný a moudrý pes, dobrý kamarád a výtečný hlídač. Jo, a má rád děti.

Klikněte pro větší obrázekKříženka německého ovčáka FRONA je teprve deset měsíců stará a už si zřejmě prožila něco ošklivého. Je trochu bojácná, ale velmi hodná. Potřebuje trpělivého a laskavého člověka, který by jí dodal trochu sebevědomí a dokázal jí, že se může na svět koukat vesele.

Klikněte pro větší obrázekKříženec teriéra MÍŠA si už zažil své. Byl týraný, podvyživený, měl v obou uších i na kůži po celém těle vážný zánět… byl prostě v hrozném stavu. Naštěstí se ale velice rychle zotavil a teď už je z Míši veselý psík, rozený uličník, který nezkazí žádnou legraci. Jsou mu asi dva roky a má svou oblíbenou hračku, kterou si hlídá jako poklad. Tak jen abyste věděli…

Klikněte pro větší obrázekHodná, poslušná, čistotná a velice klidná – tak to je BOBYNA. Je jí asi šest let a byla by moc ráda, kdyby se pro ni našel starší člověk, kterému by dělala společnost. Bobyna bude vděčná za každé pohlazení. A jestli se z útulku postěhuje do bytu, nebo do domku se zahradou, je jí ale úplně fuk.

Klikněte pro větší obrázekDvouletý čistokrevný bígl ARON je hodný a poslušný pes ve výborné kondici. Občas sice své plemeno nezapře a trochu si zazlobí, ale hned ho to přejde a srovná se. Aron je zkrátka příjemný pejsek, který by se nejlépe hodil ke sportovně založeným lidem.

Klikněte pro větší obrázekHuňatý kříženec BÉĎA bude vám i vašim dětem oddaným přítelem. Má nekonfliktní povahu, rád se pomazlí, procházky ve společnosti paničky nebo páníčka doslova miluje. Béďovi je asi jeden rok. Nejvíc by se hodil k domku se zahradou, který by dokázal výborně ohlídat.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST