Magazín hudební tolerance z Moravy: Král Artuš Henryho Purcella – Amandine Beyer & Gli Incogniti – Mezinárodní letní škola staré hudby ve Valticích. Režie J. Kořínek

Obsah dílu

Přehrát vše

V dalším vydání magazínu Terra Musica z Moravy jsme navštívili tři malá města a v nich tři zcela rozdílné hudební produkce.

Nejdříve jsme se vydali do Náměšti nad Oslavou, kde festival Concentus Moraviae přivítal soubor Gli Incogniti s fenomenální houslitkou Amandine Beyer. Nenechali jsme se zmást ani zdánlivě konvenčním programem Vivaldiho slavných koncertů, které se staly v podání tohoto prvotřídního francouzského souboru jedinečnou hudební lahůdkou. Cílem souboru totiž není hrát Vivaldiho v zakletí přísné dobové interpretace, spíše se nechat vést citem a vkusem. Reportáž by se tak mohla jmenovat „Vivaldi podle Beyerové“.

Každé léto se u nás nabízí několik možností velmi osobního setkání se starou hudbou v podobě letních kurzů staré hudby. V další reportáži jsme se proto zajeli podívat na Mezinárodní letní školu staré hudby ve Valticích a jako průvodce si zvolili ředitele těchto každoročních kurzů Marca Niubó.

Trojici jihomoravských prázdninových produkcí barokní hudby doplňuje Hudební festival Znojmo původním nastudováním u nás málo známé opery King Arthur Henryho Purcella. České publikum může překvapit žánr barokní semi-opery, kde se střídají hudebně dramatické a činoherní pasáže.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2010
 P
ŽánrHudba