S ČT sport na vrchol

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 89  
Sdílet
| Poslat odkaz

Po výborných zkušenostech se zimní lyžařskou verzí vám přinášíme i letní kabát projektu S ČT sport na vrchol, nyní s podtitulem Nová chuť cyklistiky, do kterého se může zapojit každý amatérský cyklista u nás, čili potencionálně 3 miliony Čechů jezdících na kole.

Projekt se bude odehrávat v destinacích, které jsou vhodné pro horskou cyklistiku a kde jsou často již vybudovány speciální cyklistické trasy. Začínat budeme v Jizerských horách a přes Jeseníky, Beskydy, Moravský kras a Šumavu, skončíme celý seriál velkým finále na Vysočině.

Závodit se bude na horských kolech na měřeném úseku o délce 1–2 km v kategoriích muži a ženy. Po osmitýdenním maratonu základních kol se vykrystalizuje 16 mužů a 16 žen, kteří postoupí do semifinálového kempu. Kemp bude probíhat za účasti cyklistických trenérů, fyzioterapeutů, dietologů, servismanů a bývalých i současných špičkových cyklistů.

Oproti zimní variantě s ČT sport na vrchol přinášíme letní novinku a tou je RWE divoká karta. Její princip spočívá v tom, že v každý kvalifikační den vyberou organizátoři dva závodníky, kteří se na konci neděle utkají o jedno postupové místo do semifinálového kempu. Na konci seriálu tak bude vedle skupin mužů a žen existovat různorodá skupina 8 soutěžících, která si užije stejnou podporu jako zbytek semifinalistů a vyjde z ní jeden jediný vítěz.

Výhrou pro vítěze kategorií mužů, žen a divoké karty je jedinečná možnost navštívit s českou reprezentací MTB mistrovství světa 2015 v Andoře.

Soutěže se může zúčastnit prakticky každý, kdo rád jezdí na kole, mimo těch, kteří mají nebo měli závodní licenci vydanou Českým svazem cyklistiky v posledních třech letech.

Ve vysílání ČT sport budeme od pondělí do pátku, kdy vám vždy přineseme premiéry dílů z víkendových závodů.

Informace o pravidlech i rozmístění závodu do jednotlivých lokalit najdete na našem webu. Přihlašovat se nikde nemusíte, stačí přijet na závod, podepsat přihlášku, převzít startovní číslo a závodit! V rámci denního harmonogramu můžete trasu absolvovat, kolikrát chcete, počítat se bude váš nejlepší čas. Na konci každého dne si to rozdá 5 nejlepších mužů a 5 nejlepších žen v denním finále, jehož vítězové postupují do semifinálového kempu.

Na našich webových stránkách vždy najdete kompletní výsledkovou listinu, videa a bonusový materiál, který v televizi neuvidíte. Doufáme také, že budete aktivní i na našem Facebooku.

Startujeme již druhý červencový víkend 12. a 13. 7. 2014 na Singletreku Pod Smrkem v Jizerských horách.

Tak na shledanou v lese, na obrazovce i na webu!

Tým s ČT sport na vrchol

Diskuse diváků
 • Tomáš 8. 12. 2014 15:24

  S ČT sport na vrchol 6

  Bude zimní verze S ČT sport na vrchol s pořadovým číslem 6 v zimní sezoně 2014/2015?…

 • jrka 11. 8. 2014 14:44

  dotaz

  bude něco podobného i příští rok? Jsem zlý jak čert, že jsem to v Karlovicích prošvihl :(…

 • kuba 6. 8. 2014 17:24

  ...

  Me osobne se akce libila.byla to takova pohodicka a klidecek zadne hrotky.akce…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 16 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST
Žánr: Sport
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.