Doprava korunního svědka k soudu se změní v útěk v řetězech. Ústřední postavu této epizody z německého kriminálního cyklu ztvárnil dnes mezinárodně proslulý Christoph Waltz (1997). Dále hrají: G. George, D. Virieuxová, G. Lechnerová a další. Režie Hajo Gies

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tvůrci druhého dílu z nové série s Schimanskim se nechali inspirovat klasickým snímkem Stanleyho Kramera Útěk v řetězech. Proslulý komisař si zase moc dlouho neužije důchodovou idylu v Belgii s přítelkyní Marie-Claire. Státní zastupitelka Ilse Bonnerová za ním přijede s nabídkou, kterou nedokáže odmítnout – slizký gauner Klaus Mendel má být převezen z vězení v Belgii do Německa, kde má vypovídat proti svému bývalému kumpánovi Krügerovi. Mendel byl hlavním podezřelým v případu, který Schimanski řešil před odchodem od policie a bývalý vyšetřovatel přijme úkol přepravit ho do Německa v naději na objasnění starého případu. Jejich cesta se ale zkomplikuje, když se ukáže, že Mendelovi jdou po krku nájemní zabijáci. Když Schimanski a Mendel přijdou o auto, změní se cesta v netradiční výlet, během něhož se oba muži z opačné strany zákona začnou blíže poznávat a zjistí, že mají mnohem více společného, než by si byli ochotni připustit.

Pokrevní bratři patří mezi nejlepší díly s komisařem Schimanským, což vychází jednak z precizního scénáře, který střídá humor ve stylu parťáckých filmů s velkou mírou patosu vůči mužskému přátelství a hodnotám starého světa. Nemalou měrou se na kvalitách dílu podepsal představitel Mendela, dnes mezinárodně proslulý rakouský herec Christoph Waltz. Ústřední skladbu složil britský hudebník Chris Rea.

Originální názevSchimanski / Blutsbrüder
Stopáž88 minut
Rok výroby 1991
 ST
ŽánrSeriál