Nine Inch Nails - koncert 2013

Geniální Trent Reznor a jeho industriálně rocková parta v plné síle na německém Rock’n’Heim Festivalu

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Trent Reznor, vůdčí osobnost industriálních Nine Inch Nails, je výjimečný muzikant. Jeho vidění světa je sice temné, jeho elektronická hudba často mrazivě chladná, na dlouhou dobu ho opanovaly alkohol a drogy, ale jako umělec je inspirativní a neopakovatelný! David Bowie přirovnal vliv Nine Inch Nails k legendárním The Velvet Underground a uznávaný producent Bob Ezrin označil Trenta Reznora za „nefalšovaného vizionáře“ současné hudby! A měřeno žebříčkem: Reznor a spol. to dotáhli do stovky nejlepších umělců všech dob. Bez Trenta Reznora by zkrátka hudební svět vypadal jinak!

Hudbu vystudoval. Na střední škole se bavil hrou na saxofon a tubu, na Allegheny College studoval počítačové inženýrství a hudbu. Kombinace, která v jeho případě dává logiku, že? Nine Inch Nails založil v roce 1988. Během dvaceti let vydali sedm alb a pak nastal kotrmelec. Trent Reznor kapelu rozpustil a dokonce rozprodával prostřednictvím internetového obchodu svoje nástroje. Pro fanoušky jistě cenný artefakt, ale definitivní konec Reznor nikdy neohlásil. A skutečně, vloni potěšil fanoušky osmým albem Hesitation Marks. Deska je plná odkazů na Reznorovo období závislosti, objevují se obavy, zda svůj boj s démony skutečně zvládl. Zároveň je pryč nihilismus, znechucení i zoufalství. Zvukově se deska vrací k raným nahrávkám.

Šedesátiminutový koncertní záznam je ze srpna loňského roku. Skupina vystoupila na festivalu v německém Hockenheimu. V Česku koncertovali NIN celkem čtyřikrát. Poprvé před dvaceti lety, naposledy letos v červnu.

Originální názevNine Inch Nails At Rock'n' Heim Festival
Stopáž57 minut
Rok výroby 2013
 T HD
ŽánrHudba