Borgiové III

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Kdo je kdo

Klikněte pro větší obrázek
Rodrigo Borgia / Papež Alexandr VI.Jeremy Irons

Hlava rodinného klanu Borgiů je rozporuplný muž. Nemilosrdně ambiciózní a naprosto oddaný své rodině. Postavení v katolické církvi využívá, aby získal moc, vliv a bohatství. Je neuvěřitelně mazaný a před svými protihráči vždy o několik tahů napřed. Zároveň si však dokáže užívat pozemských radovánek – jeho slabým místem jsou především krásné ženy.

Klikněte pro větší obrázek
Cesare BorgiaFrancois Arnaud

Otec jej navlékl do kněžské sutany proti jeho vůli, ve skutečnosti je Cesare násilnický, temperamentní a přezíravý. Jako otcova pravá ruka je zodpovědný za většinu ohavných zločinů pro blaho rodiny. Láska ke krásné, ale vdané Ursule Bonadeo jej přivede až k vraždě Ursulina manžela a Ursulu samotnou pak uvrhne do kláštera. Zatímco svou matku a sestru oddaně miluje, na bratra Juana hořce žárlí, myslí si totiž, že otec má bratra radši.

Klikněte pro větší obrázek
Lucrezia BorgiaHalliday Grainger

Na svůj věk docela moudrá krásná mladá dívka, kterou otec ochraňuje a bezmezně miluje. To mu však nezabrání v tom, aby ji při nejbližší příležitosti provdal za Giovanniho Sforzu, neotesaného hulváta, jehož rodina vládne mocnému městskému státu – Milánu. Poté, co otěhotní s podkoním, uprchne Lucrezie domů do Říma a přesvědčí otce, aby její sňatek anuloval a Sforzu tak veřejně ponížil.

Klikněte pro větší obrázek
Juan BorgiaDavid Oakes

Velitel papežských vojsk a upřednostňovaný syn Juan je plný pýchy a sebevědomí, ve skutečnosti jde však o beznadějně neschopného zbabělce. Víc než rodinná politika jej zajímají římské nevěstince a taverny, svého bratra také příliš nemiluje.

Klikněte pro větší obrázek
Giulia FarneseLotte Verbeek

Okouzlující svůdnice, která u papeže hledá rozhřešení, ale nakonec skončí v jeho posteli. Giulia rychle využívá své nové posatvení k získání vlastní moci a vlivu.

Klikněte pro větší obrázek
Vanozza dei CattaneiJoanne Whalley

Stárnoucí, nicméně stále elegantní Rodrigova družka a matka jeho dětí. Přestože již s papežem nesdílí lože, stále je hlavou jeho domácnosti a důležitým členem rodiny. Když si povšimne, že jiná – mladší žena až příliš přitahuje papežův zrak, rozpoutá žárlivé běsnění, které papeže málem stojí jeho Svatý stolec.

Klikněte pro větší obrázek
Kardinál Della RovereColm Feore

Bohatý a mocný kardinál Della Rovere je Borgiův hlavní protikandidát na post papeže. Když prohraje, věnuje veškeré své úsilí snaze „oplzlého, rouhačského a morálně nízkého“ papeže sesadit. Brzy se však stane svým posláním natolik posedlý, že začne podnikat kroky, kterých by se neštítil ani jeho úhlavní nepřítel.

Originální název: The Borgias III / The Prince – Stopáž: 53 minut – Rok výroby: 2013 – ST  HD  *
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Kdo je…
Jeremy Irons
Jeremy Irons

herec

* 19. 9. 1948

Související pořady