Příběhy neobyčejné energie

Vrátka

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 4  
Sdílet
| Poslat odkaz

Lze život kolem nás změnit? Nový dokumentární cyklus České televize sleduje osudy těch, kteří se o to pokusili. Sociální firma Vrátka z Třebíče vrací hendikepované do normálního života. Režie T. Remundová

Sociální firmu Vrátka založila v roce 2008 paní Zdena Palátová. Sama neslyšící, potýkala se na pracovním trhu s odmítnutím, a tak se rozhodla situaci na Třebíčsku trochu změnit. Založila firmu, která se na zaměstnávání hendikepovaných všeho druhu specializuje. Vrátka zahrnují několik provozoven různého zaměření: kavárnu, pekárnu, tvořivé dílny, květinářství, kořenářství, bazárek, šatnu na místní poliklinice, několik trafik a mani-pedi salónek. Zejména však Vrátka tvoří její zaměstnanci, kterým práce zde konečně přinesla do jejich života pocit užitečnosti ve společnosti, a také pocit sounáležitosti, který v často mnohaleté sociální izolaci jen těžko mohli zažívat. Ne vždy je však pro zaměstnance přechod z pasivního životního stylu do pravidelného pracovního režimu jednoduchý, a tak Zdena a její nejbližší spolupracovníci musí vynaložit mnoho úsilí, aby se jim tyto lidi podařilo „nastartovat“. Ne vždy se to podaří, někdy to vyžaduje delší čas, ale Zdena ve svém úsilí nepolevuje. Vrátka se také účastní, či samy pořádají různé veřejné akce, čímž se snaží oživovat i veřejný prostor v Třebíči.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Kulhánek 17. 4. 2016 22:26

  ASPOŇ TADY

  Aspoň tady, v souhrnu, byl příběh Jana Škrkala tak, jak by zasloužil i v celé stopáži - s…

 • Zdenka Palátová 25. 12. 2014 11:16

  Ať Vám ten rok s pětkou vyjde na jedničku!

  Tak je to za námi! Oddechli jsme si a oslavujeme! Ne,ne ...to opravdu ne! Ve Vr…

 • Jan Škrkal 22. 12. 2014 16:23

  Přání

  Vážení a milí, zkrátka všichni kteří jste se zapojili a postoupili do užšího výběru, nebo neposto…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 27 minut – Rok výroby: 2014 – P  ST  HD
Žánr: Seriál | Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu