Ani fotbal neuteče před nacismem. Makedonsko-české drama z období počátku druhé světové války (2013). Hrají: K. Ivanovska, S. Kocev, R. Serbedžija, R. Sammel, M. Apostolovski a další. Režie Darko Mitrevski (V původním znění s titulky)

Pořad je možné přehrát pouze souběžně s televizním vysíláním
Video není k dispozici

Kosta, člen nepříliš zdatného makedonského národního týmu, se zamiluje do dcery místního židovského obchodníka. Zároveň s tím přichází do týmu nový trenér, bývalý německý fotbalový šampion Rudolph Spitz, který se pouští do nelehkého úkolu: vybudovat ze skupiny nezkušených hráčů úspěšný národní tým. Na jedné straně touha po dobrém fotbalovém mužstvu a vítězství, na straně druhé Spitz je přece jen Němec. Je třeba překonat jistou mentalitu, o které se zmiňuje jedna z postav: „Tak to na Balkáně chodí, buď jsme příbuzní, nebo nepřátelé.“ Srbskou okupací poznamenaná Makedonie s nadšením sleduje, jak tým zažívá svá první vítězství. Postupující světová válka ale do Makedonie přivádí bulharskou armádu a s ní i nacistickou ideologii a protižidovské zákony.

Třetí poločas je zatím posledním filmem makedonského režiséra Darka Mitrevského, který se proslavil zejména filmem Bal-can-can.

Originální názevTreto poluvreme
Stopáž109 minut
Rok výroby 2012
 P T HD
ŽánrFilm