Víkendové cestování nikdy nebylo tak zábavné! Míša Maurerová a Martin Písařík vás provedou městem učenců a městem milenců v pořadu plném tipů, triků a užitečných informací. Nová řada magazínu o turisticky nejzajímavějších místech Itálie

Verona. Město slavných milenců Romea a Julie, za jejichž odkazem – byť smyšleným – sem jedzí nejeden zamilovaný pár. Samozřejmě nebude chybět slavný balkon a ani socha Julie, které dodnes návštěvníci píší vzkazy. Je to město s jedinečnou atmosférou staré Itálie, kde o památky zakopáváte doslova na každém rohu. Je to však i město parků, o které se místní zahradníci starají s velikou pečlivostí. V očích návštěvníků Veronu sice poněkud diskriminuje to, že neleží u moře, ale byla by škoda ji vynechat.

Padova je na tom podobně. I ona leží jakoby ve stínu slavnějších Benátek. A přitom je to město s téměř třítisíciletou historií, jednou z nejstarších univezit na světě a také místem, které v dobách své největší slávy vyhledávali renesanční umělci. I za jejich díly se sem vypravíme. Vítějte ve městě milenců a městě učenců, vítejte v Bedekru!

Stopáž27 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument