„Šmejdi“ na internetu – Týden v obrazech: Nejzajímavější obrazové postřehy, které se šíří na internetu. Projekt: Soutěž Internet a můj handicap – Digitální vzdělávání v ČR – Fotoklik: Brendan Berry – Umělá inteligence v hudebním průmyslu – Klik týdne: Bitcoin za hádanku

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

„Šmejdi“ na internetu

Takzvaní šmejdi - podvodníci, kteří inkasují peníze z předváděcích akcí, mění strategii. Ze sálů kulturních domů a restaurací se přesouvají na internet. Tam jsou na ně úřady totiž zatím krátké. Jaká je nejčastější taktika internetových šmejdů a jak se podvodům bránit, to už přiblíží Jiří Fröhlich z České obchodní inspekce.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy, které se šíří na internetu. Tentokrát věnujeme pozornost Zimním olympijským hrám a sportu obecně.


Projekt

Soutěž Internet a můj handicap

Internet a handicapovaní. Mnozí by si bez něj už ani nedokázali svůj život přestavit a o své zkušenosti, jak moc jim jsou nové technologie nápomocné, se teď mohou podělit i v literární soutěži - s názvem Internet a můj handicap. Představí ji organizátor Jaroslav Winter.


Téma

Digitální vzdělávání v ČR

Digitální gramotnost by měla být jednou ze základních dovedností člověka 21. století. Představa to je ideální, realita na většině škol je ale jiná. Digitální vzdělávání v Česku vázne. Vláda má ale plán, jak situaci zlepšit. Víc řekne zmocněnec pro digitální vzdělávání MŠMT Ivan Pilný.


Fotoklik

Brendan Berry


Téma

Umělá inteligence v hudebním průmyslu

Umělá inteligence, to už dávno není jen nesrozumitelná řada čísel. Umí pomáhat - ve vědě, lékařům, ale dokáže například i psát básně, scénáře filmu nebo komponovat muziku. Jak se umělé inteligenci daří skládat, se zeptáme hudebního konzultanta Pavla Neumana.


Klik týdne

Bitcoin za hádanku


Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín