Nabídneme téma elektronických receptů – za čtyři měsíce je lékaři musejí povinně předepisovat, stihnou se připravit? Odpoví Renata Golasíková, která má projekt eReceptů na starosti. Zrekapitulujeme taky futuristický vědecký festival, který v týdnu hostila Praha, a představíme i aplikaci Oneprove, která umí odhalit padělaná umělecká díla

Obsah dílu

Přehrát vše

Kdo je připraven na eRecepty

Za čtyři měsíce by lékaři a lékařky měli povinně vydávat elektronické recepty. Většina z nich ale se zákonem nesouhlasí. Projekt údajně není dostatečně připravený.


Týden v obrazech

Zvířata do domu

Zvířata - vděčné internetové téma. Tentokrát to ale nejsou jen roztomilá mláďata, ale zvířectvo, které chtělo být lidem nablízku - někdy až moc.


Infografika

Největší obavy firem

Moderní technologie a inovace - pro některé výzva a příležitost, pro jiné obavy o budoucnost. Podle aktuálního průzkumu poradenské společnosti BDO se podniky nejčastěji obávají toho, že se nedokážou přizpůsobit moderním trendům.


Praha hostila přehlídku technologií budoucnosti

Kyborgové, roboti, drony. Praha hostila futuristický věděcký festival Future Port Prague.


Týden ve světě internetu

Soud se zastal muže kvůli osobní korespondenci z pracovního počítače. Masivní únik dat ze serverů mall.cz. Uber přestává sledovat své klienty. Problémy s elektronickými občankami v Estonsku.


Aplikace

Aplikace pozná padělky umění a oblečení

Byznys s padělky roste. Za jejich prodej padly od české obchodní inspekce rekordní pokuty. A čeští vývojáři teď chtějí proti padělkům bojovat pomocí umělé inteligence.


Fotoklik

Klimt v 21. století

Nejslavnější Klimtova díla přefotila pro každoroční vídeňskou benefiční akci Life Ball, která vybírá peníze na léčbu HIV a AIDS.


Rozhovor za milion dolarů

Velký úspěch českých vývojářů. Tým z ČVUT se probojoval do finále soutěže Amazon Alexa Prize. Jejich aplikace Alquist naučila domácí virtuální asistentku jen tak si se svým uživatelem povídat.


Klik týdne

Omluva za složitá hesla

Bill Burr, autor pravidla, že heslo má být dlouhé a každé tři měsíce se měnit, se nedávno za svá doporučení oficiálně omluvil a přiznal, že jeho rady nefungují a dokonce jsou kontraproduktivní.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD
ŽánrMagazín