Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Nový kyberzákon v praxi

Už tři dny platí v Česku nový zákon o kybernetické bezpečnosti. Má pomoct ochránit internetové uživatele před stále častějšími útoky kyberzločinců, i s ohledem na to, že na síti je dnes závislá třeba státní správa. Zákon ale budí velké rozpaky: odborníci kritizují, že není úplně jasné, pro koho, a vlastně i jak platí.


Blog

What if?

To nejlepší z blogu Randalla Munroea


Týden v obrazech

Bloopers 2014

Konec roku byl obdobím bilancování – a to i pro televizní stanice. Před Silvestrem tradičně zveřejnily tzv. bloopers – tedy vtipné situace z natáčení, nepovedené záběry a přeřeky moderátorů. Na YouTube tato videa trhala rekordy.


Instagram

Silvestrovské oslavy 2014

Na Instagramu vedly tento týden fotky z oslav Silvestra a nového roku. Jedny z největších se odehrály na slavné pláži Copacabana v brazilském Riu de Janeiro. Sešly se tam až dva miliony lidí.


Téma

Nová pravidla používání Facebooku

Facebook zavede na konci ledna nové podmínky užívání a vysloužil si tak kritiku od desetitisíců lidí. Podle nových pravidel teď totiž Facebook může volně prodávat cokoliv, co na stránky uživatelé umístí, včetně jejich osobních dat a třeba i fotek.


Infografika

Vysokorychlostní internet na přelomu roku

Mobilní operátoři se na konci roku pochlubili, jak se jim daří pokrývat území Česka vysokorychlostním internetem sítě LTE.


Téma

Bezpečný vyhledávač pro děti

Společnost Google plánuje spustit několik produktů, které by měly chránit děti na internetu. Funguje už třeba bezpečný vyhledávač, který blokuje vybraná klíčová slova nebo stránky, i když zatím ne v češtině.


Aplikace

Včelka učí děti číst

Jeden člověk ze čtyř má podle odborníků problémy se čtením. A nemůže tak získat vzdělání nebo práci, o kterou by měl zájem. Zatočit s touto nepříznivou statistikou se teď snaží nový projekt Včelka, aplikace vyvinutá spolu se speciálními pedagogy jako takzvaný individuální trenér čtení.


Tumblr představil nejdiskutovanější cíle za minulý rok


Klik týdne

Recyklace starých CD

Časy, kdy jsme skladovali hudbu a data na cédéčkách jsou už dávno pryč. Kdo by jich měl ale doma pořád stovky a bylo by mu líto je vyhodit, může z nich zkusit něco pěkného vyrobit.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín