Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Virální marketing na hraně

Jedna neobyčejná padesátikoruna a její putování po České republice – projekt PadeJede.cz učaroval během několika dnů desítkám tisíců lidí. Z tajemného projektu se brzy vyklubala virální kampaň na podporu charitativních organizací. Jak těžké je vymyslet úspěšný virál?


Týden v obrazech

Nejzajímavější videa uplynulého týdne.


Olympiáda na fotkách na Twitteru

Do srdcí internetových uživatelů se hluboce vryla i letošní olympiáda v Soči. Sociální síť Twitter proto den po dni zmapovala, které fotky byly vůbec nejsdílenější.


Editorův výběr

Čestný boj a pomoc jinému závodníkovi, který se ocitl v nesnázích – to jsou základní pravidla fair play. Internetová videa s důkazy sportovního chování potěšila i editora týdne Michala Šebelu.


Infografika

Oscarové šílenství na Twitteru

Předávání Oscarů je každý rok přehlídkou úžasných filmů i herců. Dění se ale z nablýskaného sálu rok od roku stále víc přesouvá i na sociální sítě – především na Twitter.


Téma

Napětí na Krymu optikou sociálních sítí

Oscaři ale nejsou to jediné, co tento týden zahltilo sociální sítě. Desítku nejčastějších hashtagů na českém twitteru ovládly pojmy Ukrajina, Krym, Rusko nebo Putin. Co lidé komentují nejčastěji?


Téma

Nová pravidla Facebooku pro nakládání s profilem zemřelých

Co se stane s našim kybernetickým „já“ po smrti? Největší sociální síť Facebook má jasno. Změnila pravidla soukromí a odmítá smazat profily zesnulých uživatelů. Nově navíc každému vyrobí i vzpomínkové video z top momenty jeho virtuálního života.


Klik týdne

Web, který mapuje koberce na letištích

Internet je plný kuriozit a občas tak nabízí přinejmenším podivné weby. Jeden takový si získal i náš klik týdne. Srovnává totiž koberce na letištích – autoři už navštívili stovky příletových hal po celém světě. Kde koberce návštěvníkovi vykouzlí úsměv na tváře a kde hezký koberec nečekat?


Stopáž25 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín