Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

V dnešním díle se budeme věnovat skalničkám, poradíme, jak na nízkou i vysokou trávu, ukážeme si, jak se vypořádat s tak urputným plevelem, jako je přeslička, i s mravenci, vyprojektujeme ideální zahradu u bytového domu, natřeme si plechovou střechu a řekneme si, proč chovat perličky.


Vše pro zahradu

Skalničky

Dozvíte se, co je to spárová skalka, i to, k jakým příležitostem se ve světě kvetoucí skalničky v květináčích také prodávají. A vysvětlíme, proč si správný skalničkář musí všímat, jak je kytka zapěstovaná.


Vše pro zahradu

Jak na nízkou a vysokou trávu

Tráva roste neustále a pokud nechceme, aby se z naší zahrady nebo pozemku stal travnatý prales, nastává čas sekání. Na malé ploše si vystačíte s kosou či mechanickou sekačkou, ale pro větší plochy je třeba zvolit výkonnějšího pomocníka.


Dům, byt, chata, chalupa

Nátěry střech

I o plechovou střechu je potřeba se starat a zajistit jí pravidelnou obnovu ochranného nátěru před korozí, mechy nebo povětrnostními vlivy. A v neposlední řadě jí nový nátěr dodá lepší vzhled.


Vše pro zahradu

Přeslička

Pokud se u vás na zahradě zalíbí přesličce, rozroste se rychle do nezvladatelného množství. Dokáže svou silou prorůst i fólii, která je pro ostatní plevelné druhy nezvládnutelná.


Dům, byt, chata, chalupa

Mravenci

Obvykle se mravenci do lidského obydlí zatoulají z hnízda na zahradě při svých výpravách za potravou. Existuje několik přípravků, které s mravenci zatočí.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Byt se zahrádkou

Byt se zahrádkou je ideální pro každého, kdo je rád často venku, touží po svém kousku půdy a který se nechce vzdát bydlení ve městě. Jak by mohla typická zahrádka u bytového domu vypadat, vám poví Dana Makrlíková.


Máme rádi zvířata

Chováme perličky

Perlička kropenatá nepředstavuje pro chovatele žádnou novinku. V poslední době se ovšem objevují různé barevné mutace, které budí pozornost. A právě ty vám dnes přiblížíme. Navíc prozradíme pár informací o tom, jak probíhá odchov perličky kropenaté v domácích podmínkách – není to totiž snadné.


Vše pro zahradu

Skalničky v kamenolomu

Na závěr navštívíme skalní zahradu, která je pro kultivaci některých horských rostlin jako stvořená.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD