Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes si řekneme, proč a jak se šlechtí stále nové odrůdy zeleniny, zavedeme vás do moderní zahrady, ukážeme si správné zpracování podzimní půdy, nabídneme recepty z opomíjených druhů zeleniny a také si představíme různé odrůdy červené řepy, ukážeme, jak co nejvíce omezit výskyt pavouků v bytě, seznámíme vás s možností výběru střešní konstrukce a poradíme, kde využit emailové nátěry.


Vše pro zahradu

Semínka

Asi málokoho z nás napadne, že něco tak malého, jako je semínko, má na náš život velký vliv. Víte, jak semínka vznikají? Reportáž poodhalí i to, jak a proč se šlechtí stále nové odrůdy.


Dům, byt, chata, chalupa

Email na dřevo i kov

Pokud renovujete dveře nebo i jiný kus vybavení interiéru, ať už z kovu nebo dřeva, můžete jako nátěr použít email, který má univerzální využití.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Moderní zahrada

S Danou Makrlíkovou navštívíme moderní zahradu. Uvidíte nejen to, co zde roste, ale i další prvky, které jsou její nedílnou součástí.


Vše pro zahradu

Podzimní zpracování půdy

Jsou dva rozdílné názory na podzimní zpracování půdy. Jeden tvrdí, že se má půda obrátit, druhý naopak orbu zavrhuje. Jaký je ten správný způsob vám ukáže naše reportáž.


Uvařte si podle nás

Vaříme z podzimní zeleniny

Tuřín a kadeřávek jsou dnes neprávem opomíjené zeleniny a je řada důvodů, proč by se měly znovu vrátit na výsluní. Inspirujte se našimi recepty.


Jak stavět

Stropní konstrukce

Reportáž vás seznámí s montovanou stropní konstrukcí i se základními pravidly při zhotovování stropu.


Dům, byt, chata, chalupa

Pavouci a mravenci v bytě

S podzimem přicházejí do našich obydlí hledat útočiště pavouci a další nevítaní návštěvníci. Existují ale metody, jak se jich zbavit.


Chraňte své zdraví

Červená řepa

Na závěr si povíme něco o pěstování i blahodárných účincích červené řepy.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD