Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes vás naučíme pěstovat bambus i bonsaje, představíme nejvyhledávanější druhy hortenzií, poradíme, které rostliny vás svými barvami budou na zahradě těšit mnohem déle než ty kvetoucí, pomůžeme vám zorientovat se v jedovatých rostlinách na vaší zahradě, posvítíme si na mravence, ukážeme si praktický doplněk zahrady a zrenovujeme dřevěné doplňky v exteriéru.


Vše pro zahradu

Nevšední zahrada

Bambus je podivuhodná tráva až několik metrů vysoká, se stébly pevnými jako ocel. Má rozmanité využití a v naší reportáži uvidíte, že může růst třeba i na vaší zahrádce, a to třeba vedle zahradní bonsaje.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Rostliny barevné listem

Kvetoucí rostliny nám svým květem dělají radost maximálně několik týdnů. Zato rostliny s barevnými listy nás mohou těšit celý rok. Dana Makrlíková vám je představí.


Dům, byt, chata, chalupa

Jsou mravenci škůdci?

Mravenec lesní patří mezi užitečný a právem chráněný druh. Zato přemnožení mravence domácího nebo obecného nás obtěžuje. Proto je třeba jejich počet redukovat. Nabídneme vám několik možností.


Jak stavět

Střechy – pálená krytina

Pálené střešní tašky jsou vyráběny z cihlářské hlíny, která je přírodním a ekologickým materiálem. O jejich vlastnostech a využití se dozvíte v naší reportáži.


Vše pro zahradu

Renovace dřevěných prvků na zahradě

Dřevěné prvky na zahradě jsou vystaveny náporům střídajícího se počasí, není proto divu, že i dobře provedený nátěr potřebuje čas od času renovovat.


Vše pro zahradu

Hortenzie

Hortenzie se v posledních letech staly velmi oblíbenou rostlinou okrasných zahrad. Není divu – krásné květy začínají nakvétat na začátku léta a zahradu zdobí prakticky celý podzim.


Vše pro zahradu

Plasty na zahradě

Pokud se rozhodnete ponechat přechody mezi záhony a cestičkou jen tak, počítejte s tím, že bude zapotřebí je pravidelně obrývat a věnovat se jejich údržbě. Nebo zvolte vhodné lemy.


Chraňte své zdraví

Jedovaté rostliny na zahradě

Představíme vám rostliny, které jsou většinou běžné, dokonce i pěstované, a přitom mnohdy pro zdraví lidí i zvířat nebezpečné.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD