O zdraví a o léčbě nemocí v inspirativní talk show MUDr. Kateřiny Cajthamlové. Režie M. Čech

Pořad bylo možné přehrát do 19. 3. 2017
Video není k dispozici

Vnímáte svoje tělo a dokážete odhadnout, jaké signály k vám vysílá? A co byste dělali ve chvíli, kdybyste jako žena cítila, že patříte do mužského těla a naopak? Dnes bude řeč o transsexualitě. O problému, o kterém se příliš nemluví a pokud ano, tak s úsměvem a přesvědčením, že mě se to rozhodně netýká… Ale opravdu jste si jistí, že se s tímhle problémem nepotkáte?

Transsexualita je stav nesouladu mezi psychickým a anatomickým pohlavím. Transsexuálem je buď člověk, který má primární pohlavní znaky muže, ale cítí se být ženou, nebo člověk, který má primární pohlavní znaky ženy, ale cítí se být mužem. Statistiky uvádějí, že v České republice připadá jeden transsexuál na 10 tisíc obyvatel. Lékaři si ovšem myslí, že toto číslo je značně podhodnocené a realita by mohla být i dvojnásobná.

Jaké je to žít uvězněn ve vlastním těle? A jak vlastně vypadá operace změny pohlaví? Dozvíte se právě v tomto díle pořadu DoktorKA.

Chat

sexuoložka

MUDr. Hana Fifková

Tématem dalšího dílu našeho pořadu je transsexualita. Nedostali jste ve vysílání odpověď na to, co vás zajímá? Zeptejte se sexuoložky Hany Fifkové! Odpovídat bude ihned po skončení DoktorKY.

Ve středu 1. března 2017


Stopáž53 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD