O zdraví a o léčbě nemocí v inspirativní talk show MUDr. Kateřiny Cajthamlové. Režie M. Čech

Pořad bylo možné přehrát do 23. 1. 2016
Video není k dispozici

Cévní mozková příhoda neboli mrtvice, iktus nebo mozkový infarkt – to všechno jsou označení pro jeden život ohrožující stav, při kterém dochází k uzavření tepen vyživujících mozek, a to buď kvůli embolii, krevní sraženině nebo v důsledku prasknutí cévy. V obou případech jde však o čas! Zatímco při infarktu umí lékaři pacientovi pomoci ještě 6 hodin po prvních příznacích, při cévní mozkové příhodě hraje roli každá minuta! Jen za minulý rok bylo v České republice zaznamenáno 30 – 50 tisíc případů! Věková hranice, kdy nemoc bez varování zaútočí, se navíc výrazně snížila. Výjimkou tak dnes nejsou ani třicátníci. Dokázali byste rozeznat příznaky mozkové mrtvice a zachránit tím někomu život?

V tomto díle také uvidíte příběh Tomáše a jeho rodiny, kterým mozková příhoda změnila život, exkluzivní ukázku robotických eksoskeletonů přímo ve studiu a dozvíte se také, jak může takový malý orgán, jakým je žlučník, ohrozit vaše tělo a jakým pokladem pro zdraví jsou brusinky.

Chat

neurolog

MUDr. Jan Fiksa

Také po odvysílání každého dílu nové řady pořadu DoktorKA budete mít příležitost chatovat s odborníky a zeptat se na to, co vás o tématu zajímá. Prvním bude neurolog Jan Fiksa.

Ve středu 6. ledna 2016


Stopáž53 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD
ŽánrZábava