O zdraví a o léčbě nemocí v inspirativní talk show MUDr. Kateřiny Cajthamlové. Režie M. Čech

Pořad bylo možné přehrát do 5. 3. 2016
Video není k dispozici

Jsou nepozorní, impulsivní, nepořádní, zapomětliví… Mají mnoho aktivit, ale málokdy něco dotáhnou do konce. Ačkoli dělají, co můžou, selhávají v nárocích praktického života. Těžko organizují svůj čas, druzí je považují za nespolehlivé. Problémy se na ně valí ze všech stran – v pracovním, partnerském i sociálním životě. Následkem opakovaných selhávání trpí nízkou sebedůvěrou a pocity nedostatečnosti. Znáte někoho takového? Zbystřete! Možná se jedná o neurovývojovou poruchu pozornosti s hyperaktivitou: ADHD. Většina lidí se mylně domnívá, že se tato porucha týká jen dětí. Ve skutečnosti jí trpí v celosvětovém měřítku 3–4 procenta dospělé populace. V České republice je to odhadem 300 až 400 tisíc lidí. Co když se týká i vás?

V tomto díle se dozvíte, že ADHD se týká i dospělých a může způsobovat partnerské problémy. Zblízka se podíváme na problémy močového měchýře a doporučíme cviky na posílení pánevního dna. V rámci soutěže párů odhalíme, proč máme chutě a co s tím!

Chat

Další díl DoktorKY jsme věnovali poruše pozornosti s hyperaktivitou u dospělých neboli ADHD. Na vše, co vás o tématu zajímá, se v našem pravidelném chatu můžete ptát psychiatra Michala Goetze z FN Motol. Odpovídat bude ihned po skončení pořadu.

Ve středu 17. února 2016


Stopáž53 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD
ŽánrZábava