O zdraví a o léčbě nemocí v inspirativní talk show MUDr. Kateřiny Cajthamlové. Režie M. Čech

Pořad bylo možné přehrát do 16. 3. 2015
Video není k dispozici

Jaký vzájemný vliv má strava, psychika a lidské zdraví? Můžeme si špatným jídlem a negativním myšlením přivodit třeba rakovinu? Co pro sebe můžeme udělat a jaká preventivní opatření použít? Svůj příběh přijde vyprávět onkologický pacient, který se vyléčil v rámci celostní medicíny. O rizicích rakoviny a přínosu jídla a dobré psychické pohody budou v show DoktorKa hovořit lékařka celostní medicíny MUDr. Vladimíra Strnadelová, onkoložka Doc. MUDr. Petra Tesařová nebo exklusivně přes skype z USA prof. MUDr. Karel Pacák DrSc. – endokrinní onkolog. Společně se naučíme vytvořit si v rámci jídelníčku zdravý talíř.

Ve studiu ochutnáme datlové kuličky nebo sedmikrásky v čokoládě!

Představíme superpotraviny třetího tisíciletí jako jsou řasa chlorella, která pomáhá při léčbě zánětů a hojení ran. Dále plody Acai, které mají antioxidační účinky. Kustovnici čínskou, která se používá v Číně jako omlazující ovoce. Nebo dřevnatou liánu Vilcacora, která roste v amazonských pralesích. Čaj z této kůry má mimo jiné protirakovinné účinky.

A nezapomeneme ani na vypadávání vlasů, tedy prevenci, jak tomuto problému předejít.


Zeptali jste se

Před nedávnem mi lékaři zjistili celiakii, ale jídelníček jsem si ještě přesně neupravil. Chci se zeptat, jestli mohu celozrnné pečivo, když nesmím normální rohlíky a chleba. » Číst více


Zeptali jste se

Moje kamarádka mívá často mykózy. Co může udělat, aby jimi netrpěla? » Číst více


Zeptali jste se

Ve výtěru z nosu mi našli zlatého stafylokoka, co mi všechno může způsobit za problémy? » Číst více


Chat

Nejen na superpotraviny se můžete ptát dalším z našech pravidelných chatů. Tentokrát vám bude k dispozici přímo doktorka Kateřina.

Ve středu 25. února 2015


Stopáž52 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD HD
ŽánrZábava