Dnes na téma Hry a virtuální reality. Filmový magazín s rozhovory a ukázkami tvorby studentů filmových škol a krátkometrážní nezávislé tvorby

Obsah dílu

Přehrát vše

Svět počítačových her se se zdokonalující se grafikou počítačů, rychlostí a čím dál inkluzivnějšími interfejsy stává přitažlivým pro čím dál více lidí, kteří dříve trávili část svého volného času v kontextu jiných médií. Počítačové hry mají řadu styčných bodů s filmem a dalšími audiovizuálními uměními, z různých hledisek se dnes už vyučují na několika českých školách nebo se jejich výuka připravuje. Ještě obecnější sférou nové interakce je tzv. virtuální realita. V Praze při ČVUT působí Asociace virtuální a rozšířené reality, která připravuje již druhý festival ve svém mediu. Prozkoumáme tento terén. Zkušenou návštěvou bude Helena Bendová, mj. autorka knihy Umění počítačových her.

Reportážní sonda prozkoumá nové typy producentského zázemí, které tvorba počítačových her vyžaduje. Jaké profese se v něm uplatní? V jakých vzájemných vztazích? Jak moc se mění celá struktura a jednotlivé role od projektu k projektu? Magazín Průvan je dokumentární sondou, představující česko-slovenské studenty či nedávné absolventy filmu, mladé nezávislé filmaře a jejich dílo. Vytváří jej v autorské spolupráci dokumentaristé Zuzana Piussi a Vít Janeček, reportážní sondu realizuje Eva Lammelová.

Stopáž110 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín