Floridský domov důchodců

Florida je největším domovem důchodců celé Ameriky. Začali se tady sjíždět pozvolna a připomínali tak trochu stěhovavé ptáky. S tím, že si tu ponechávali svá hnízdečka.

Nejprve zde trávili zimu – zejména ti ze států Massachusetts, New York či Illinois se s radostí rozloučili s teplotami, které se už blížily nule a na půl roku vyrazili do svého druhého domova. Pak je to půlroční přejíždění pomalu přestávalo bavit a odstěhovali se sem natrvalo.

Důchodci potřebují servis, proto spolu s nimi přišla i spousta mladých lidí a vytvořila si zde své vlastní komunity – jednu z nejpřitažlivějších najdete na South Beach, což je jižní část proslulé Miami Beach, kde si možná poopravíte všeobecnou představu, že hlavním městem módy je v Americe New York. Zejména čtvrť ve stylu Art Deco nepostrádá půvab a láká umělce z celého světa.

Miami je otevřeno z pevniny Americe a z moře světu, právě tady začíná a končí většina lodních tras celého východního pobřeží – obrovské koráby kotví právě tady.

Moře a příjemné klima. To je Florida. Nabízí však mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát. Klidné stáří na sluníčku a bujaré večírky kousek od pláže. Neuvěřitelnou módu a trochu primitivní kult svalů. Uzavřené komunity důchodců a obrovská sportoviště pod širým nebem na dohled od vln. Příjemná rána s probouzejícím se dnem i dlouhé, nekončící večery. A k tomu samozřejmě trochu té dekadence.

Nezdá se to, ale tady na Floridě žije daleko nejstarší populace z celé Ameriky, domov důchodců je to však pořádně bláznivý…

Stopáž5 minut
Rok výroby 2012
 ST AD HD