Kennedyho „pyramida“

Když v říjnu 1963 navštívil prezident John Kennedy Boston, bylo to v první řadě kvůli tomu, aby vybral místo pro svou knihovnu.

Tušil už tehdy, že ani on neunikne tragickému osudu, který s neúprosnou pravidelností zasahoval celý klan Kennedyů? Pokud ano, tak si určitě nepředstavoval, že se jeho čas naplní tak brzy – výstřely v Dallasu přišly jen měsíc po jeho návštěvě v Bostonu.

V té době existovaly v Americe pouze čtyři prezidentské knihovny vesměs v malých místech. Kennedy si přál, aby jeho knihovna byla tam, kam budou mít lidé blízko a na místě, ke kterému měl hluboký vztah.

Autorem velkolepé stavby se spoustou otevřených prostor a úžasným výhledem na záliv byl tehdy neznámý architekt a naturalizovaný Američan čínského původu I. M. Pei, který se teprve o několik let později proslavil pyramidou v Louvru.

Je to bezpochyby nejkrásnější prezidentská knihovna na světě, kde najdete všechno, co souvisí s cestou Kennedyho do Bílého domu, prezidentským obdobím, Dallasem, rodinou i soukromým životem. Spousta interaktivních programů láká děti a studenty z celých Spojených států…

Stopáž5 minut
Rok výroby 2012
 ST AD HD