Prostřednictvím mimořádných videozáběrů a neuvěřitelných příběhů lidí, kteří přežili úder přírody, si ukážeme pravou tvář běsnící síly. Cyklus BBC

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tornáda patří k nejničivějším přírodním katastrofám. Jejich běsnění, rychlosti a destruktivní síle se nevyrovná žádný jiný atmosférický proces. Za poslední staletí už napáchala spoušť v obrovském měřítku a vyžádala si mnoho lidských životů.

Tento pořad probírá některá z nejničivějších tornád za posledních sto let. Od toho nejhoršího, které udeřilo na Daultipur v Bangladéši v roce 1989, až po nejnákladnější tornádo všech dob, jež v roce 1999 napáchalo v Oklahomě škody za 1,4 miliard amerických dolarů. Podíváme se, jak se tornáda tvoří uvnitř supercelárních bouřkových mraků, a jak meteorologové s využitím vědeckých poznatků zachraňují včasným varováním před tornády lidské životy. Dozvíme se, jak nám technika 21. století pomáhá lépe poznávat tento extrémní projev počasí, a setkáme se s lovci bouřek, kteří vyhledávají adrenalinové vzrušení v bezprostřední blízkosti běsnícího živlu.

Jedinečná cesta do vířícího nitra tornáda nám odhalí tuto smrtonosně krásnou sílu přírody v jejím největším záchvatu zuřivosti.

Originální názevThe World's Worst Disaster
Stopáž46 minut
Rok výroby 2012
 )D( ST
ŽánrDokument