Britská temně romantická kytarovka jako vyšitá

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hudba The Cure je charakteristická zejména svým melancholickým nábojem. Ovlivnili několik generací lidí, a to hlavně v období osmdesátých let. Jejich zvuk je nezaměnitelný, kombinace kytar a syntezátorů se zpěvem depresivně vypadajícího Roberta Smitha.

Kapelu založili tehdejší spolužáci: Robert Smith (zpěv, kytara), Michal Dempsey (baskytara) a Laurence „Lol“ Tolhurst (bicí) pod názvem Easy Cure v roce 1976. Ze začátku hráli hodně temnou hudbu, nervní kytarový pop s pseudolyrickými texty. První demokazetu, na které se objevil hit Killing an Arab (inspirovaný knihou Alberta Camuse), rozeslali po různých labelech, a tak se dostala do rukou Chrise Parryho z Polydor Records. Ten zařídil vydání singlu na malém labelu Small Wonder v roce 1978. Následující rok Parry odešel z Polydoru a založil vlastní vydavatelství Fiction a v té době už přejmenovaní The Cure byli jednou z prvních kapel, které podepsaly smlouvu. V reedici byl vydán Killing an Arab.

Na festivalu Hurricane v roce 2012 zazněly tyto songy: Pictures Of You, High, Lovesong, Sleep When I’m Dead, The Hungry Ghost, Bananfisbones, The Walk, Friday I’m In Love, Doing The Unstuck, Want a Wrong Number.

Originální názevThe Cure: Live
Stopáž50 minut
Rok výroby 2012
 T
ŽánrDokument