Byl legendární „Uprchlík“ vinen, či nevinen? Moderní forenzní vědy hledají na tuto otázku odpověď. Kanadský cyklus dokumentárních rekonstrukcí

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Případ Sama Shepparda, úspěšného mladého chirurga obviněného z brutální vraždy své těhotné manželky Marilyn, se stal v roce 1954 prvním široce medializovaným kriminálním případem. V době probíhajícího soudního procesu plnil přední stránky novin a později, díky televiznímu seriálu „Uprchlík“ vzdáleně inspirovanému tímto případem a také díky celovečernímu filmu s Harrisonem Fordem v hlavní roli, ještě několikrát rozvířil hladinu veřejného mínění. Byl Sam Sheppard skutečně vrahem své manželky? Vyšetřovací metody, nepříliš rozvinuté forenzní vědy, zaujatost soudu a v neposlední řadě i mediální humbuk rozvířený kolem celého případu stály za odsouzením doktora Shepparda k trestu doživotí. Díky přezkoumání případu byl sice po deseti letech propuštěn na svobodu, avšak jeho život i život jeho nejbližších byl tímto verdiktem navždy poznamenaný.

Ale ani toto nové „otevření“ případu nepřineslo zcela přesvědčivé a nezvratné důkazy, které by potvrdily Sheppardovu nevinu. Po padesáti letech se k případu plnému dramatických zvratů a přetrvávajících nejasností vracejí přední experti z oblasti forenzních věd, aby s pomocí důkazů analyzovaných moderními kriminalistickými metodami soudní patologie, analýzy rozstřiku krve a analýzy DNA rekonstruovali pravděpodobné verze případu a dobrali se tak odpovědi na otázku, kdo byl skutečným vrahem Marilyn Sheppardové. Výsledky jejich zkoumání jsou často šokující.

Originální názevTrue Crime Scenes
Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 )D( ST *
ŽánrDokument