V hlavních rolích

Ivan Trojan
Ivan Trojan

major Marián Holina

Ani po dvaceti letech u policie nezcyničtěl. Má pedagogické schopnosti, kdysi chtěl být učitelem. Proto mu šéf přiděluje mladé parťáky, absolventy policejní akademie, aby se u něj doučili. Mariánovy metody jsou neortodoxní. Kombinuje nejmodernější forenzní nástroje s psychologií a instinkty. Čte Junga, zajímá se o vesmír, nebojí se zapojit do pátrání cokoli, co vede k cíli. Ani astrologii. Pokud jde o intuici, raději ji nezkoumá. Má strach, že kdyby začal skutečně pátrat, jakými cestami se ubírá a proč je tak spolehlivá, mohl by ji zaplašit. Jediné, co ví s jistotou, je, že se hlásí pod pupkem. Svírání v podbřišku ho vždy neomylně upozorní, že se něco bude dít. V soukromé a citové oblasti k němu osud zatím nebyl příliš milostivý, ale nevzal mu důvěru, že se to změní.


Marek Němec
Marek Němec

poručík Diviš Mrštík

Poručík Diviš Mrštík se pomalu blíží třicítce. Poprvé se s Mariánem setkal při práci před dvěma roky, kdy nastoupil na Oddělení pro vyšetřování vražd a Zdeněk Karoch ho k Mariánovi přidělil na „doškolení“. Společně vyřešili případ Muže na dně, který tvoří knižní předehru seriálu. Mrštík je kultivovaný, vzdělaný mladý muž, který se rád dobře obléká a používá příjemnou vodu po holení. Některé Mariánovy metody považuje za zbytečně riskantní a „nebezpečeně slovenské“. Sám je spíš uvážlivý, systematický a váží si dobrých pracovních vztahů. Vztah soukromějšího ražení naváže ke kolegyni poručici Pavlíně Fibichové (Adéla Petřeková), jejíž temperament ho občas strhává k akčnějším výkonům než je zvyklý. Diviš Mrštík je Mariánův nejbližší spolupracovník.


Richard Krajčo
Richard Krajčo

kapitán Rosťa Bor

Je po těžkém úrazu na vozíku, ale Karoch ho nechává pracovat v Mariánově týmu. V době před úrazem měl Rosťa mimomanželské aféry a jeho žena Sábina se sblížila s Mariánem. Chystala se Rosťu opustit, ale jeho úraz a následné postižení její rozhodnutí zvrátilo a všechny vztahy řádně zamotalo. Rosťa je týmový hráč a vynikající kriminalista, vyzná se v počítačích, a když už nemůže kvůli svému handicapu do terénu, rešeršuje a vytváří důležité zázemí pro práci kolegů.


Hana Vagnerová
Hana Vagnerová

Sábina Borová

Sábina je psycholožka a používá při své práci i astrologii. Před lety dostala stipendium v Jungově institutu v Curychu, ale kvůli vztahu s Rosťou je odmítla. Vede astrologické kurzy, pracuje v rádiu, pomáhá Mariánovi při vytváření psychologických profilů a analýze motivací. Někdy ji jeho práce a práce Rosti vtáhne natolik, že se stane její součástí. Snaží se své citové potřeby a intimní vztahy podřídit tomu, co jí život servíruje. Sába je moudrá, krásná a ryze ženská. Nese v sobě jakési tajemství, které v mužích vzbuzuje zvědavost a touhu sdílet je. Přestože se s Mariánem často baví o astrologii, nikdy mu neprozradí, jaký má sama horoskop.


Jiří Štrébl
Jiří Štrébl

podplukovník Zdeněk Karoch

Vedoucí Oddělení pro vyšetřování vražd, je extrémně výkonný, má přirozenou autoritu a nebojí se samostatně rozhodovat. Toho byl Marián svědkem už při výkonu vojenské služby, kdy Karoch bez rozkazu odvezl do nemocnice vojína Gejzu Baloga, který si stěžoval na bolesti břicha a kterého podplukovník MUDr. Nosek (mužstvem přezdívaný kutnohorský kat) poslal na cvičák s ujištěním, že tam ty zaražené větry vyběhá. V nemocnici Balogovi diagnostikovali perforované střevo a musel být urychleně operován. Zdeňkovi tenkrát hrozila vojenská prokuratura, ale Nosek ve vlastním zájmu celou záležitost ututlal. Karoch měl vždycky formát. Lepšího šéfa si Marián nemůže přát.


Simona Stašová
Simona Stašová

majorka Lída Šotolová

Objeví se jen v několika dílech seriálu, přesto je pevnou součástí Oddělení pro vyšetřování vražd. Poprvé ji s Mariánem zastihneme v jednom týmu v knižní předehře Muž na dně. Marián na ni kdysi „ušil boudu”, což mu Šotolová nemůže zapomenout. Je paličatá, ale spolehlivá a velmi výkonná, čímž u svých mužských kolegů tak trochu vzbuzuje mindráky. Říká se, že když je z podezřelého co vytáhnout, Šotolová to z něj dostane. Navenek vyzařuje mužskou autoritu, ale někde v hlubších vodách se musí skrývat empatie a jemnější psychologie; s úspěchem totiž vede i výslechy žen.


Dále hrají