Robert De Niro a Dustin Hoffman se pokoušejí „zakrýt“ prezidentský skandál. Americký film (1997). Dále hrají: A. Hecheová, D. Leary, W. Nelson, K. Dunstová a A. Martinová. Režie Barry Levinson

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Specialista na problematiku médií, Conrad Brean, je narychlo povolán do Bílého domu, aby zabránil obrovskému skandálu hrozícímu prezidentovi, který se zapletl s mladičkou skautkou. Má tak současně napomoci i jeho znovuzvolení na další funkční období. Brean chce odvrátit pozornost veřejného mínění jiným směrem. Proto se spojí s hollywoodským producentem Stanleym Motssem a společně vymyslí absurdní plán: nejdříve jsou zveřejněny falešné zprávy o neexistujících bombardérech B-3 a vzápětí USA musí čelit nečekanému útoku Albánie. To je však jen počátek neobyčejně věrohodné hry s fakty a iluzemi…

Film natočil úspěšný režisér Barry Levinson (Rain Man, Bugsy, Skandální odhalení, Koule), který satiricky laděné komedii vtisknul dostatek věrohodnosti, humoru a nadsázky.

Autory promyšleného scénáře se skvěle napsanými dialogy jsou Hilary Henkinová (Romeo krvácí) a známý dramatik a scenárista David Mamet (Oleana, Nejsme žádní andělé, Hannibal).

Na hudební stránce se podílel kytarista, zpěvák a skladatel Mark Knopfler, člen populární skupiny Dire Straits.

Snímek získal Zvláštní cenu poroty – Stříbrného medvěda, na 48. MFF v Berlíně, v roce 1998.

Postavu chladnokrevně a cynicky uvažujícího Conrada Breana hraje Robert De Niro (Taxikář, Zuřící býk, Kmotr II, Přeber si to), zatímco velikášsky a furiantsky vystupujícího producenta Motsse představuje Dustin Hoffman (Absolvent, Malý velký muž, Hrdina proti své vůli, Smrtící epidemie).

Další úlohy vytvořili Denis Leary (Druhá občanská válka, Opravdová blondýnka), Anne Hecheová (Sopka, Tajemství loňského léta), Woody Harrelson (Vlak plný peněz, Lid versus Larry Flynt, Boxeři) a Kirsten Dunstová (Jumanji).

Originální názevWag the Dog
Stopáž94 minut
Rok výroby 1997
 ST
ŽánrFilm