Cirque du Soleil: Varekai

Vítejte v pralese na úpatí sopky, v hájemství prapodivných kouzelných bytostí, ve světě splněných snů. Strhující akrobatická show světoznámé kanadské zábavní společnosti (2002)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hluboko v pralese, na úpatí sopky, žijí prapodivná zvířecí stvoření. Jejich světu vládne přísný Průvodce (The Guide), starý moudrý muž, jehož úkolem je dohlížet na všechny změny, které se tu stanou. Svéráznou postavou je bláznivý geniální vynálezce Nebesář (Skywatcher), který kromě vymýšlení bizarních strojů dovede naslouchat a rozumět i těm nejpodivnějším zvukům. Do tohoto světa se jednoho dne z nebe zřítí mladý Ikarus. Ten se pokouší opět alespoň postavit na nohy. Mezitím se sblíží s krásnou hmyzí Snoubenkou (The Betrothed). Jejich vzájemná láska pak způsobí její proměnu…

Takový je rámcový děj další z velkolepých artistických show kanadské zábavné společnosti Cirque du Soleil (Sluneční cirkus), která si odbyla premiéru ve Velkém šapitó v dubnu 2002, tradičně v kanadském Montrealu. Od té doby se odehrálo na 4000 představení, které vidělo více než 6 milionů diváků. Od roku 2013 přestalo Varekai působit pod Velkým šapitó a uvádí se v „mobilnější“ verzi pro kamenné sportovní arény. – Název představení pochází z romského jazyka a znamená „kdekoliv“.

Originální názevCirque du Soleil: Varekai
Stopáž90 minut
Rok výroby 2003
ŽánrZábava