Nikdy nepleťte dohromady únos s milostným trojúhelníkem. Britský nezávislý thriller (2009). Hrají: G. Artertonová, E. Marsan a M. Compston. Režie J Blakeson

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

První celovečerní film britského režiséra J Blakesona se točí kolem únosu plného nečekaných zvratů. Příběh nejprve sleduje bývalé trestance Vica a Dannyho při úpravách malého bytu na důkladnou a zvukotěsnou celu. Chorobně podezíravý Vic je dominantní drsňák, slaboch Danny udělá téměř cokoli, co mu Vic nařídí. Plán zločinců je brzy jasný: zmocní se mladé dívky Alice z bohaté rodiny, zavlečou ji do připraveného úkrytu a tam ji připoutají k posteli. Výměnou za dívčin bezpečný návrat domů požadují po jejím otci dva miliony liber. Vic si je jistý, že jejich zločin nemá chybu. Jenže brzy se ukáže, že ne všechno jde podle plánu. Alice je totiž chytřejší a vynalézavější, než předpokládal a navíc Dannyho loajalita není tak neotřesitelná, jak doufal.

V sevřeném dramatu pro tři figury, jehož neobyčejně propracovaný scénář napsal sám režisér, podávají pozoruhodné herecké výkony Eddie Marsan, Martin Compston a vycházející hvězda britského filmu Gemma Artertonová.

Originální názevThe Dissappearence of Alice Creed
Stopáž96 minut
Rok výroby 2009
 ST
ŽánrFilm