Je živoucí legendou dějin automobilismu. Jeho zákazníky jsou sběratelé z různých kontinentů. Svěřují mu své hýčkané veterány, on je přestaví a udělá z nich „žihadla“ se silným motorem – krátce řečeno, promění je v „hot rody“. Německo–francouzský dokument

Pořad bylo možné přehrát do 23. 1. 2017
Video není k dispozici

V 50. letech brázdili v USA mladíci silnice v nablýskaných autech s obnaženými velkými motory a přitahovali dívčí pohledy. Kalifornský kult těchto automobilů – „hot rodů“ – je stále živý. A jedním z jeho slavných hrdinů je právě Gene Winfield. V oboru působí od 50. let a stále slaví úspěchy. Narodil se v roce 1927, ale o nemohoucím stáří nemůže být v jeho případě řeč. Gene kypí zdravím a energií. Ve své dílně v Mohavské poušti přestavuje se svými spolupracovníky auta z 50. a 60. let. V oboru je skutečnou legendou. Někteří sběratelé si natolik cení jeho techniky lakování karosérie, že pro něj posílají letadla až z opačné strany zeměkoule. Největší vášní Gena Winfielda jsou však závodní auta. Konstruuje si je sám, a co víc, sám s nimi také závodí. V obývacím pokoji má spoustu trofejí – jsou svědectvím úspěšné kariéry automobilového pilota. První z nich získal už v roce 1949. Během jednoho šampionátu vyhrál dokonce až čtyři závody.

To však stále ještě není všechno, co Gene Winfield dělá. Kromě úprav automobilů a závodění totiž také minimálně čtyři měsíce v roce cestuje po světě a přednáší o přestavbě a lakování automobilů. V 60. letech si tohoto geniálního kutila všiml Hollywood. Z jeho dílny vzešly automobily konstruované pro speciální efekty, které si zahrály ve slavných filmech jako „Blade Runner“, „Robocop“, „Bonnie a Clyde“, a také v televizním seriálu „Mission: Impossible“. Kromě toho vytvořil modely vesmírných plavidel pro kultovní seriál „Star Trek“. I nyní, v pokročilém věku, se Gene účastní závodů se svými vlastnoručně zkonstruovanými vozy. A jeho ambice nejsou nijak malé, usiluje totiž o pokoření rychlostních rekordů. A i když se to zrovna nepodaří, Genovi to ani moc nevadí. Tomuto nejstaršímu teenagerovi světa stačí, když může stále znovu a znovu zažívat opojení z jízdy a pokoušet se jet ještě rychleji.

Originální názevMr. Winfield's crazy carts
Stopáž52 minut
Rok výroby 2010
 )D( ST HD
ŽánrDokument