V šestnácti můžeš všechno získat nebo také všechno ztratit. Kanadský seriál (2000). Hrají: J. Lando, H. Christensen, A. J. Cooková, M. Oryová a další. Režie Michael Robison

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Dva velmi známí televizní producenti: několikrát oceněný Michael Braverman (Nemocnice Chicago Hope a Life Goes On) a Doug Schwartz (mezinárodní hit Pobřežní hlídka), spolu s kanadským producentem Haroldem Tichenorem (The Crow) a hvězdou jednoho slavného a nekonečného seriálu, který také vysílala České televize, Joe Lando (Sully z Dr. Quinnové) spojili tvůrčí síly a vytvořili seriál ze života narušené mládeže. Ústředním tématem je hledání souvislostí a příčin stojících na počátku problémů, uvolňujících lavinu beznaděje a pádu. Nejen to, seriál sleduje, jak je těžké učit se návraty do běžného života, vrátit se znovu do rodiny, do školy.
Venkovský tábor Horizont, obklopen do nebe tyčícími se špičkami borovic a hor, připomíná odlehlé horské klimatické lázně, ne záměrně izolovanou školu pro citově narušené dospívající lidi. Ve třídách "pod stromy", ve společných ložnicích a společné jídelně začíná návrat do normálního života, v pohodlně zařízeném táborovém prostředí panuje uklidňující klima. Klima divoké přírody naopak připravuje chvíle vzrušení při slaňování, kanoistice. Náplast na rozbolavělou duši mladého člověka může být závěsné létání stejně jako jízda v kajaku, v táboře však nejde jen o zábavu. To, co je obklopuje je nové, režim práce, studium, pečování o společné prostory. Jak jinak, to je cesta, to všechno jim pomáhá překonávat krize, závislost na drogách, zapomenout a vzpamatovat se ze vzpomínek na zneužívání v rodině a jiná traumata.
Vedoucí a šéf školy Horizont Peter Scarbrow (Joe Lando), vybudovali společně s majitelem školy a zakladatelem Frankem Markasianem (Jim Byrnes) tuto pozoruhodnou a progresivní školu pro narušenou mládež. Uprostřed neustále obtížemi hrozících situací vidí Peter Horizont jako bezpečné útočiště pro tuto skupinu dospívajících, kteří zde nalézají způsob seberealizace, znovu nalézají důvěru v sebe sama, naleznou někoho, kdo poradí co dál. Jak bylo řečeno, není to zadarmo. Všichni se musí podílet na plnění povinností, držet se pravidla: žádné drogy, žádný sex a žádné násilí, žádný útěk!
Protože i Peter prošel nelehkým obdobím svého dospívání, vyléčený ze závislosti na kokainu a heroinu, tak o to více teď chápe a dokáže se přiblížit svým svěřencům. Jeho život po nevydařeném manželství dostal znovu smysl až v Horizontu, kterému se věnuje 24 hodin denně. V jeho těžké práci mu pomáhají Hanna (Deborah Odellová) a Sophie (Anne Marie Loderová). Pro Petera není lehké mít svěřence pod kontrolou, zabezpečovat chod celého tábora. Sledujeme příběh Scotta, kterého představuje Hayden Christensen, (Hvězdné války II: Klony útočí - hraje Anakina Skywalkera), výborného studenta a fotbalisty, který však propadl díky prožitému traumatu drogám, Shelby (A. J. Cooková), kterou zneužíval její nevlastní otec. Juliette (Meghan Oryová), trpěla bulimií, Ezra (Kyle Downes) se jen těžko smiřoval s rozvodem svých násilnických rodičů, Katherine (Kandyse McClureová), žila v narušeném vztahu se svými adoptivními rodiči, poté co jim zemřela jejich vlastní dcera, a Auggie (Jorge Vargas) se stal členem drogového gangu. Pro tyto mladé lidi je východiskem jen cesta začínající v Horizontu, cesta k novým nadějím, k lepší budoucnosti, splněným snům a novým přátelstvím.
Fotogalerie
Originální názevHigher Ground / Hope Falls
Stopáž43 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3