Nevšední příběhy romského aktivisty D. Tišera, žižkovské servírky Zuzany a herečky Luby Skořepové

Obsah dílu

Přehrát vše

David (24) je romský aktivista. Na univerzitě studuje romistiku, učí romštinu, spoluzakládal neziskovou organizaci ARA ART, s uznávanou umělkyní Tamarou Moyzes vytváří videoart, hrál v Národním divadle, spoluorganizuje světový romský festival Khamoro a vede internetovou poradenskou stránku pro romské gaye a lesby. Svoji odlišnou sexuální orientaci dlouho skrýval. Jeho rodiče se o ní dozvěděli až po televizním uvedení hraného dokumentu Roma Boys, v němž hrál autobiografickou roli.

videoDavid
...
video video

David

Zuzana (55) je rozvedená, má tři děti, rakovinu a málo peněz. Bydlí v ulici plné heren a nonstop barů, kde dělá servírku. Dvě její děti byly nebo ještě jsou závislé na drogách a hracích automatech a mají potíže se zákonem. Zuzana je stále podporuje a snaží se splácet jejich dluhy. Proto tráví většinu času v prostředí, které jejím dětem ničí život. Pracuje 24-36 hodinové směny a téměř nespí. Její nemoc je nevyléčitelná, ale ona se stále snaží a vše bere s typickým pražským černým humorem.

videoZuzana
...
video video

Zuzana

Luba Skořepová (90) je známá česká herečka, působící 72 let v Národním divadle. Je neuvěřitelně vitální, momentálně hraje v devíti hrách v šesti různých divadlech. K tomu nafotila kalendář 2014, hraje ve filmu a televizi, spravuje svou webovou stránku a facebook, píše knihy, sestavuje horoskopy a stará se o zahradu. V roce 2012 prodělala složitou operaci, ale vrátila se do života v plné síle.

videoLuba Skořepová
...
video video

Luba Skořepová

Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrDokument