Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2013

Marek Eben provází závěrečným slavnostním předáváním cen vítězům 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, za účasti našich i světových filmových osobností. Režie R. Vodrážka

Karlovarskému filmovému festivalu je již 48 let.

Festival, na nějž se každoročně sjíždějí filmové osobnosti, se v novodobé historii po roce 1990 stal jedním z nejvýznačnějších setkání filmových tvůrců v Evropě. Pod vedením týmu, kde prim hraje ředitel Jiří Bartoška, umělecký ředitel Karel Och, který dlouhodobě spolupracoval s Evou Zaoralovou, jež zůstává programovou poradkyní, grafik Aleš Najbrt, scénografové, scenáristé a režiséři bratři Cabanové, se chystá závěrečný ceremoniál předávání filmových cen, který jako každý rok uvádí Marek Eben.

Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii budou oceněni americký scenárista, režisér a producent, trojnásobný držitel Oscara Oliver Stone, a akademický malíř a výtvarník kostýmů, Theodor Pištěk.

Do čela mezinárodní poroty usedne proslulá polská scenáristka a režisérka Agnieszka Hollandová, jejíž tři snímky byly nominovány na Oscara za nejlepší zahraniční film, a také filmařka s hlubokým vztahem k české kultuře.

Stopáž71 minut
Rok výroby 2013
 L HD
ŽánrZábava