Bohoslužba z Velehradu

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 15  
Sdílet
| Poslat odkaz

Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Petr 16. 7. 2013 18:29 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  Poděkování ČT

  Nevšimnul jsem si, že by někdo také děkoval televizi Noe, která se spolupodílela na vysílání poskytnutím techniky (např. kamery v bazilice patřily televizi Noe).

 • Miroslav Staněk 14. 7. 2013 23:17 (!) Reagovat 3 +1 -1 0

  Poděkování

  Děkuji ČT za přenos z Velehradu a možnost jej shlédnout z archivu, když jsem 5.7. nemohl být ani na Velehradě ani u TV. Bohoslužba byla důstojná a z mého laického pohledu duchovní a hudebně krásná. Otazník si dávám u politiků, ale podaná ruka partnerovi, ke kterému mám třeba i výhrady je vždy prozřetelnějším a lepším základem spolupráce než povýšenecké přehlížení nebo úlisné podlézání.

 • KdyuĹžzačnetebĂ˝tvěrohodnĂ­ 9. 7. 2013 22:59 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

  Tradiční divadlo

  A zase se pozdravujeme, od zhora dolů, papežský legát, nuncius, kardinálové, metropolita, biskupové, kněží, jáhnové, řeholníci, řeholnice, prezident, předsedkyně sněmovny a nakonec poutníci. Co dobrého děláte, když se mezi sebou pozdravujete, což toto nečiní pohané? Nazýváte se služebníky, komu sloužíte? Bohu? Lidem? V každém případě by jste měli pozdravovat nejprve toho, komu sloužíte a sebe nejmenovat a nebo až na konec. Celé vystoupení je takové nevěrohodné církevní, nicneříkající divadlo.

  • Honza 12. 7. 2013 13:09 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

   vy jste asi z nějaké křesťanské denominace?

  • Irma 21. 7. 2013 18:06 (!) Reagovat 0 +1 -1 0

   irma

   :-) zřejmě jste si nevšiml, že každá mše začíná "ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého"... ale kdo nechce, ten neslyší.škoda.

 • Pavel 8. 7. 2013 22:26 (!) Reagovat 4 +1 -1 3

  Poděkování ČT

  Velký dík ČT, že zprostředkovala tuto pěknou mši svatou. Určitě nejsem sám, který si toho váží.

 • ELC 7. 7. 2013 17:06 (!) Reagovat 6 +1 -1 2

  Letos

  To byla důstojná Bohoslužba. Zlínskou filharmonii jsem měl možnost vidět nedaleko na MORu, kde koncertovali s Manowar a tak jsem už tušil pořádnej kotel. Konečně tak bohoslužba měla důstojný hudební doprovod. Pravda je, že zvukařům to občas ujelo, ale jak se dívám na TV tak už to spravili. Spojení původní slovanské bohoslužby s tradičními písněmi tak vytvořilo vynikající atmosféru, kterého jsou velké poutní mše hodny. Možná existuje pár primitivů co neznají nápěv Gospodine, pomiluj ny! - každopádně by to měla být pro ně minimálně výzva aby se jej doučili... Konec mše ale nebyl dobře naplánován. Proslovy politiků jen naštvaly lidi, kteří se rychle rozprchly a když tedy zazněla závěrečná píseň: Bože cos ráčil (orig. Boże, coś Polskę), tak už většina poutníků stála ve frontě na párek a pivo a diskutovala o vhodnosti Zemana na takové akci... Takže to co molo být nádherným ukončením této bohoslužby, vyznělo do ztracena. Ted tedy když sleduji záznam, bych ještě klepl něčím teho komentátora. Ten tu hubu nezavře... furt valí nějaké zajimavosti o relikviích, data, kidy atd. Na tohle by měl být spešl pořad a ne rušit diváka, který chce sledovat bohoslužbu.

 • Němcovi 6. 7. 2013 17:45 (!) Reagovat 9 +1 -1 1

  Poděkování

  Velký dík české televizi za přenos bohoslužby z Velehradu.

 • katolĂ­k 6. 7. 2013 11:44 (!) Reagovat 4 +1 -1 14

  Na úvod: Nejhorší ordinárium co jsem slyšel. Nechápu proč jste nenechali to co bylo loni. Obětní průvod vždy se pouštěla holubice a letos nic. Katastrofa

  • Honza 6. 7. 2013 17:21 (!) Reagovat 0 +1 -1 3

   Ordinárium je pro mne totálně nepochopitelné. Kyrie a Gloria tvoří jakýsi celek, proto nechápu rozdílnost použitých dvou jazyků: staroslověnštiny a latiny. ??? b) chtěl bych slyšet kolik lidí toto ordináriu zpívalo a bylo pro ně "pěvecky" zvládnutelné. Proč hrát a zpívat něco, co lidé nezazpívají? Copak to měl být koncert?

 • Hitokage 5. 7. 2013 20:48 (!) Reagovat 2 +1 -1 1

  Skupina

  Neví někdo jak se jemnovala ta skupina co zpívala přede mší? Díky

 • Rudolf 5. 7. 2013 19:15 (!) Reagovat 18 +1 -1 4

  Úžasný zážitek

  Děkujeme České televizi za uskutečění přenosu. Byl to úžasný duchovní zážitek. Především hudební nastudování Zlínské filharmonie bylo naprosto strhující!!! DĚKUJEME VŠEM KTEŘÍ SE NA PŘENOSU PODÍLELI!

 • Grzegorz 5. 7. 2013 17:38 (!) Reagovat 10 +1 -1 1

  Dziękuję

  Dziekuję Ceskej Televizi z tą transmisję. Dzięki Wam będąc w Polsce mogę byc obecny w Welehradzie i duchowo połaczyć się z Waszymi dostojnymi uroczystościami. Dziękuję bracia Czesi.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář


 *

 *
E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.


 *

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

 *

 *

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku


 *

 *  *

 *

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi

Stopáž: 120 minut – Rok výroby: 2013 – L
Žánr: Náboženství
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje