Autorský tým

Veronika Jonášová
námět, scénář, režie

Veronika Jonášová

Veronika Jonášová je novinářka. Vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Karlově univerzitě v Praze a na Institutu politologických studií Sciences Po v Paříži. Od roku 2002 pracovala jako reportérka Lidových novin. Od roku 2007 působí ve zpravodajství České televize jako reportérka a moderátorka. Natáčela dokumenty pro pořad Fokus ČT a podílela se na dokumentárních pořadech ČT 13. komnata.
Ve věznici Světlá nad Sázavou natáčí průběžně od roku 2010, například dokument Dítě a trest a několik reportáží pro zpravodajství ČT a pro pořad 168 hodin. Od června 2012 sleduje pravidelně život odsouzených matek v rámci projektu S mámou v base.


Jarmila Štuková
kamera, zvuk, spolupráce na organizaci projektu a na scénáři

Jarmila Štuková

Jarmila vystudovala produkci na DAMU, tři roky působila jako reportérka v Lidových novinách, poté dva roky fotila pro agenturu ISIFA/GETTY IMAGES, nyní je fotografkou a reportérkou na volné noze. Podnikla mnoho reportážních cest především do rozvojových zemí, kde se soustředila na dokumentování sociální problematiky. Je autorkou reportáží o problematice AIDS v jižní Indii, o sirotcích žijících v kanálech Oděsy, o životě a tréninku chudých zápasníků v Senegalu a Gambii či o zemětřesení na Haiti. Za fotografie dělníků v etiopském kráteru El Sod získala v roce 2009 čestné uznání v soutěži Czech press photo v kategorii každodenní život a o rok později první cenu za sérii Život po zemětřesení z Haiti v kategorii reportáž a jako první žena v historii též cenu diváků.