Mezinárodní den učitelů oslavíme s pedagogem a vedoucím Institutu výzkumu školního vzdělávání PEDF MU Tomášem Janíkem.

Obsah dílu

Přehrát vše

Mezinárodní den učitelů si připomeneme společně s pedagogem a také se zastáncem inovací a kreativního přístupu v současném školství Tomášem Janíkem, který současně zastává i funkci vedoucího Institutu výzkumu školního vzdělávání PEDF MU. Ptát se budeme zejména na budoucnost českého vzdělávacího systému.
Pokud hledáte mladé a nadšené studenty, kteří by v budoucnu chtěli vykonávat povolání učitele, najdete je ve spolku Otevřeno. Jeho členové z celé republiky společně hledají inovativní přístupy ke školní výuce a zkušenosti si pak předávají mezi sebou i společně s pedagogy, kteří už běžně učí. Víc o projektu řeknou Dan Vykoukal a Tomáš Čakloš.
Hudební novinky představí jako obvykle Honza Kluka a do kuchyně jsme si tentokrát pozvali Petru Krejčovou. Naučí nás, jak připravit chutné a hlavně také zdravé svačiny nejen pro své školáky.
Už tento víkend čeká Českou televizi další fáze digitalizace vysílání. Co to bude znamenat v praxi pro diváky, vysvětlí vedoucí televizní techniky ČT TS Brno Martin Kalmus.
Aby baristé dokonale zvládali své řemeslo, musejí se také dlouho a intenzivně učit. Když už si jsou pak svými výkony jistí a vědí, jak na správné espresso nebo třeba cappuccino, mohou se zúčastnit soutěže Barista roku. Co všechno musí takový barista umět, řekne koordinátor soutěže Štěpán Neubauer.
Petr Kotrla pak v reportáži představí různé alternativní metody školní výuky.

Chat

pedagog, vedoucí Institutu výzkumu školního vzdělávání PEDF MU

Tomáš Janík

Ve středu 28. března 2018


Stopáž150 minut
Rok výroby 2018
 L HD