Na výlet vyrazíme tentokrát do Blatné v jižních Čechách. Hostem bude i herec Vilém Udatný.

Obsah dílu

Přehrát vše

V prvním dílu našeho nového seriálu Dobré ráno na cestách, díky kterému budeme s celým Dobrým ránem putovat po jednotlivých krajích České republiky a objevovat jejich krásy, se vydáme do jižních Čech, konkrétně na zámek a do přilehlé rybárny v Blatné.
Jedním z hostů proto bude i písecký rodák a současný obyvatel jihočeské Volyně, herec Vilém Udatný. Řeč bude, jak o jeho vztahu k tomuto regionu, tak o jeho hereckých i dabingových počinech. V poslední době jste ho mohli vidět třeba jako Karla Högera v seriálu Bohéma nebo slyšet jeho hlas v novém filmu Hurvínek a kouzelné muzeum.
Samotný Jihočeský kraj a jeho krásy představí Jiří Gruntorád a Magdaléna Jiříková.
Dozvíte se také, jak se zrcadlí jižní Čechy v příbězích spisovatele Hynka Klimka, který představí i svou nejnovější knihu Příběhy z jižních Čech: Prácheňsko a Pošumaví.
Václav Milota a Tomáš Pechr připraví na grilu kapříka a pstruha z místních blatenských vod.
Na podzimní Gastrofest pozve do Českých Budějovic jeho organizátor Vladimír Tůma. Augustin Kotil pro změnu navnadí potenciální návštěvníky na letošní ročník Pohádkové Třeboně.
A když už budeme v kraji rybníků, nemůžeme vynechat ani povídání o tom, jak to chodí na výlovech, co se pak děje s rybami na sádkách i jak se pak zpracovávají dále. "Vrchními" informátory v tomto směru budou pánové David Hlaváč a Luboš Šeri.
V reportáži pak Petr Kotrla ukáže, co se dělo na letošním jihočeském Víkendu otevřených ateliérů.
Jak je vidět v jižních Čechách to opravdu žije a my doufáme, že bude i ve čtvrtek ráno, až začneme vysílat ze zámku v Blatné za minutu 6 na ČT2.

Chat

Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD