V úterním Dobrém ránu bude plno a veselo. Svou přítomností nás totiž poctí umělecký šéf Divadla Spejbla a Hurvínka Martin Klásek a loutkoherec Michal Barták. …A kdo ví, možná přijde i sám Hurvajs, když už má ty narozeniny!

Obsah dílu

Přehrát vše

Ačkoliv na to nevypadá, Hurvínek v úterý slaví 91. narozeniny a do Dobrého rána jsme proto pozvali pár jeho kamarádů, abychom to společně oslavili. Jak to chodí v zákulisí i na jevišti Divadla Spejbla a Hurvínka, nám poví jeho umělecký šéf Martin Klásek a také loutkoherec Michal Barták.
Drátky neodmyslitelně patří i k rovnátkům. Kdo si tento aparát rovnající zuby vyzkoušel, ví, o co běží. A kdo ne a čeká ho to třeba s dětmi, má možnost dozvědět se podrobnosti z úst odborníka, ortodontisty Jiřího Jedličky.
DVD novinky jako obvykle představí Karel Batůšek a kuchařské ostruhy si tentokrát nasadí mladý ale zkušený šéfkuchař Pavel Veigl. A vařit bude, jak jinak než právě "Na drátkách".
Když se stěhuje jeden člověk, nebo i celá rodina, musí vše šlapat jako hodinky. A co teprve, když se stěhuje kino! O své zkušenosti se podělí dramaturg Kina Art Milan Šimánek. Společně s Viktorem Odstrčilíkem z Distillery Social Reactoru, kde Art najde dočasný domov, prozradí, co všechno stěhování a rekonstrukce takového kina obnáší.
A jako na drátkách musí fungovat i správná závodní formule. Jednu takovou představí studenti Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně Roman Baxant a Josef Jelínek. Letos totiž tým TU Brno Racing postavil už sedmou v řadě a také proto nese název Dragon 7. My jsme je přesvědčili, aby svou formuli přivezli přímo do studia, tak se těšte, možná se Ondra se Soňou dokonce i svezou.
Tak nezapomeňte, začínáme jako obvykle v 5:59 na ČT2!

Chat

umělecký šéf Divadla Spejbla a Hurvínka

Martin Klásek

V úterý 2. května 2017


Stopáž150 minut
Rok výroby 2017
 L HD