Idylické ráno zažijete ve středu s hercem a režisérem Jiřím Havelkou.

Obsah dílu

Přehrát vše

Vstávání uprostřed týdne vám zpříjemní milá návštěva Dobrého rána v podobě herce, režiséra a také šéfa Katedry alternativního a loutkového divadla pražské DAMU Jiří Havelka. A třeba i prozradí, kde bere energii pro všechny své aktivity a projekty.
Idolové jsou obvykle ostře sledováni ve všech směrech, a to i po stránce módy. Jak se odívání vyvíjelo v dějinách lidstva a jak se na něj dívají historikové umění, řekne kurátorka Moravské galerie Andrea Březinová.
Hudebním idolům a jejich novinkám se bude jako obvykle věnovat hudební dramaturg Honza Kluka a nevynecháme ani reportáž Petra Kotrly, která ukáže, jak se dnes díváme na ideál tentokrát ale mužské krásy.
Své idoly často sledujeme třeba ve filmech či seriálech. Šéfkuchař Radim Procházka proto připraví několik dobrot vhodných ke sledování televize.
Ze stejného důvodu vás dramaturg Martin Mazanec pozve také na 15. ročník Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci.
Idoly se v dobách dávno minulých nevyráběly jen z hlíny, ale také ze dřeva. Pozvali jsme proto řezbáře a uměleckého truhláře Romana Slaného společně s jeho učněm Markem Jašou, aby nás do tohoto řemesla zasvětili a něco také naučili.
A nezapomeneme zmínit ani Babskej RockFest, kde můžete vidět a slyšet výhradně ženské rockové kapely napříč generacemi. Zvát budou Daria Hrubá a Pavla Horňáková z kapely Loretta.
Přivstaňte si i ve středu a udělejte si hezčí den s Dobrým ránem na ČT2!

Chat

herec, režisér, vedoucí Ateliéru alternativního divadla DAMU

Jiří Havelka

Ve středu 30. listopadu 2016


Stopáž150 minut
Rok výroby 2016
 L HD