Americký spisovatel Robert Fulghum absolvuje turné po České republice v rámci projektu Listování. S hercem Lukášem Hejlíkem budou hosty čtvrtečního Dobrého rána.

Obsah dílu

Přehrát vše

Projekt Listování herce Lukáše Hejlíka není potřeba nijak zvlášť představovat. Se svými kolegy totiž už několik let brázdí města České republiky, ve kterých prostřednictví scénického čteni představují nejnovější knižní tituly i oblíbené klasiky. Teď v červnu dokonce pořádají speciální turné Létající cirkus, kterého se účastní i americký spisovatel Robert Fulghum. A oba dva - Lukáš Hejlík i Robert Fulghum - budou hosty čtvrtečního Dobrého rána.
Cestovat do pravěku budeme s ředitelem pavilonu Anthropos Petrem Kostrhunem, který odhalí některé pravdy o životě pravěkého obyvatelstva.
Tehdejší lidé určitě neměli k ruce ani sporák, ani troubu či jiné moderní vymoženosti, které dnes usnadňují přípravu pokrmů. Šéfkuchař Jan Rimpler se proto rozhodl vrátit k prazákladu, a to je pečení na rožni. Sekundovat mu tentokrát bude naše rosnička Zuzka Barilová, takže se máte rozhodně na co těšit. Bude-li Zuzka ve formě, možná všichni konečně pochopí, proč jí štáb interně říká "Lady Babicová".
Výtvarné umění a grafika má své prvopočátky už v paleolitických jeskynních malbách. My se ale naopak přesuneme do současnosti, protože právě ve čtvrtek začíná 27. mezinárodní bienále grafického designu Brno 2016, kam všechny pozvou jeho kurátoři Radim Peško, Tomáš Celizna a Adam Macháček.
Dřevo je materiál, se kterým lidstvo pracuje už od nepaměti, a tak není divu, že se z něj už dělají i hodinky. Jak se takové dřevěné ciferníky vyrábějí, ukážou designéři Richard Koubek a Jakub Šrejma. A pracovat nebudeme se dřevem jen tak ledajakým. Mezi jejich kousky v dílně patří i 9000 let starý špalík.
Cestujte s námi do pravěku i vy! Začínáme za minutu 6.

Chat

Stopáž150 minut
Rok výroby 2016
 L HD