Krásná domina rozehrává rafinovanou hru o dominanci se samotným Sherlockem Holmesem. Britský film z nového cyklu natočeného na motivy děl Arthura Conana Doyla (2011). Hrají: B. Cumberbatch, M. Freeman, L. Pulverová, R. Graves, U. Stubbsová, L. Brealeyová, M. Gatiss, A. Scott, T. Boyce, O. Chaplinová a další. Režie Paul McGuigan

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

S hrdiny seriálu se znovu shledáváme tam, kde jsme se s nimi naposledy rozloučili. Nad mihotavou hladinou zšeřelého plaveckého bazénu. Tři muži, jedna bomba a na ni namířená zbraň. Sherlock Holmes, John Watson a Jim Moriarty. Jakmile se podaří tuto ošemetnou situaci překonat, vše se vrací do zavedených kolejí. John se věnuje pilnému dopisování svého blogu a Sherlock se nudí. Kritické připomínky k literárním výkonům přítele nemohou jeho geniální mozek uspokojit, potřeboval by nějaký šťavnatý případ. Potom se objeví záhada mrtvého turisty s rozbitou hlavou. Je to však pouhé preludium k mnohem rafinovanější partii, jejíž zahajovací tahy se odehrají v Buckinghamském paláci a koncovka málem srazí Británii i Sherlocka na kolena.

Role Sherlocka se v tomto novátorsky pojatém seriálu brilantním způsobem zhostil mladý britský herec Benedict Cumberbatch, kterému v úloze doktora Watsona výborně sekunduje méně nápadný, ale stejně skvělý Martin Freeman. První epizoda druhé série volně vychází z Doylova klasického příběhu Skandál v Čechách.

Originální názevSherlock II / A Scandal in Belgravia
Stopáž90 minut
Rok výroby 2011
 )D( ST HD
ŽánrSeriál