Dokumentární cyklus o výrazných mladých osobnostech (2001). Režie H. Pinkavová

Bohunka byla typickým cirkusáckým dítětem, které do svých třinácti let nepoznalo nic jiného než cirkusácký život. Stěhování z místa na místo, stavba šapitó, život v maringotce, věčný strach o přežití.

Prostředí cirkusu Humberto představuje v životě Bohunky rodinnou tradici, vedle sebe tu žijí tři generace artistů. Na rozdíl od své matky, která musela chodit v místě působení cirkusu i do školy, Bohunka do školy nechodila, skládala pouze dvakrát za rok zkoušky. Učily ji jejich pokladní a účetní. Bohunka však na učení nikdy moc nebyla, volný život ji trochu zkazil. Rodiče na ni moc času nikdy neměly, a tak Bohunka od svých pěti let hlavně cvičila. Proto byla taky schopna velmi brzy předvádět cviky „hadí ženy“, své vlastní číslo s obručemi a na visuté hrazdě ve výšce sedmi metrů.

Bohunka nechce být ničím jiným než cirkusačkou. Cirkus miluje, i když si někdy pobrečí, že tu nemá kamarádky. Je šťastná, že poznává nová místa, je okouzlená potleskem. Chodí si zpívat do ztichlého šapitó. Chce být tou nejlepší artistkou.

Stopáž19 minut
Rok výroby 2001
 ST 4:3