Finále Plzeň

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

Michal Horáček uvádí přímý přenos slavnostního zakončení festivalu českých filmů, na kterém budou uděleny ceny nejlepším snímkům. Režie D. Sís

Finale Plzeň je nespornou bilanční filmovou událostí roku a nastoluje potřebnou protiváhu festivalu v Karlových Varech svou bezprostředností a prostředím tvůrčích kontaktů, nezatíženým společenskými povinnostmi a nátlakovým sponzorským prostředím. Slavnostnímu programu předchází zpravodajské minipřehledy „Plzeňské bublinky“, které zesilují tyto pozitivní tendence. Spolu se zpravodajstvím z Letní filmové školy z Uherského Hradiště a z pražského FreshFilmFestu pokrývá Česká televize off a off-off českého filmu. Cílovou skupinou jsou lidé se vztahem k celovečernímu a dokumentárnímu filmu – tedy celé divácké spektrum. Vzhledem k tomu, že pořadatel zapojil do projektu Plzeňské bublinky Vojtu Kotka a jeho generační kolegy, lze předpokládat přenesení cíle do mladších diváckých vrstev, které ostatně tvoří jádro příznivců filmu. Letošní program pořadu Finále Plzeň moderuje M. Horáček.

Devět domácích snímků bude soutěžit o Zlatého ledňáčka, jehož 25. ročník se uskuteční v Měšťanské besedě od 22. do 28. dubna. Další snímky, které měly premiéru od dubna 2011 do dubna 2012, diváci uvidí mimo soutěž. Celkem uvede letošní Finále 32 nových českých celovečerních filmů. Vedle nich se o Zlatého ledňáčka utká 21 filmů dokumentárních. Mimo soutěž budou uvedeny ještě dva: Nickyho rodina Matěje Mináče a Soukromý vesmír režisérky Třeštíkové.

Video není k dispozici.

Stopáž: 60 minut – Rok výroby: 2012 – L
Žánr: Zábava
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady