Dokument Petry Ludvíkové představuje příběh Desmonda, jednoho ze stálých obyvatel camphillu, tak jak jej režisérka osobně zažila před několika lety

Film se odehrává v Severním Irsku v camphillu Clanabogan a na pozadí příběhu jednoho z residentů (postižených), Desmonda Loveho, seznamuje s osudy dalších mentálně postižených, s dobrovolníky, kteří v zařízení pomáhají i s lidmi, kteří camphill řídí.

Desmond je zralý muž, jehož oblíbeným tématem jsou jeho kachny a hlavně 2 nákupní vozíky, o které se stará tak jako „normální“ muži o auto..

V rámci terapie se učí psát na počítači a píše svůj příběh: vzpomínky na dětství, život se svou sestrou mimo camphill i život v camphillu.

Jeho příběh sledujeme v komunitě Clanabogan – jde o jakousi vesnici s množstvím domů, kde žije cca 90 – 200 lidí, s vlastními velkými pozemky, dílnami, farmou a zahradami.

Potkávají se zde dobrovolníci, většinou studenti, z celé Evropy (včetně Čechů), kteří se rozhodli na čas v tomto prostředí pomáhat a získávat tak zkušenosti z nejrůznějších oblastí.

Stopáž50 minut
Rok výroby 2011
 T HD
ŽánrDokument