Předchozí díl | Následující díl

Rub a líc vojenských misí

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 65  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zjevné i skryté tváře moderní doby zkoumá Iveta Toušlová. Připravili: M. Jazairi, M. Rejžková, J. Šajmovič, A. Müllerová a I. Toušlová

Kuvajt, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Albánie, Turecko, Kosovo, Makedonie, Irák, Afghánistán a nejnověji taky africké Mali. Do všech těchto míst jsme vyslali naše vojáky. Jen za letošek bychom za jejich účast na zahraničních misích měli zaplatit zhruba jednu a půl miliardy korun. Jsou to smysluplně vynaložené peníze? A co je to za lidi, kteří se do válkou ohrožených nebo sužovaných míst vydávají? Žoldáci, kterým jde o peníze, dobrodruzi potřebující adrenalin, odvážní muži a ženy zachraňující životy druhých s nasazením toho vlastního, anebo mají od všeho trochu?

Nabídneme vám příběh vojáka, který v Afghánistánu pohlédl zblízka do tváře smrti. Pod autem, které Ivan Vorel řídil, vybuchla nálož. Jeho kamarád zahynul a jemu lékaři dávali minimální šanci na přežití. Navštívíme taky ženu, jíž zahraniční mise vzala syna. Jeho život skončil pod lavinou bahna a kamení. Dozvíte se rovněž, jak vnímají opakované odjezdy svých blízkých do nebezpečí jejich rodiny. Snaží se jim tuto práci rozmluvit nebo si už zvykly? A co dámy v uniformě? Co jim pobyt v drsném prostředí dal a vzal? A jak následně přetavil jejich vztahy? Právě o tom bude dnešní Rub a líc.

Anketa

Vadí vám účast českých vojáků v zahraničních misích?

36 % 300 hl. Ano 5 % 41 hl. Ano, kvůli jejich ohrožení 6 % 52 hl. Ano, kvůli výdajům pro stát 51 % 431 hl. Ne 2 % 19 hl. Nevím Celkem 843 hlasy

Přehrát video

Obsah pořadu

Diskuse diváků
 • 21. 7. 2015 09:57

  Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

 • František Toman 6. 4. 2015 20:28

  Sexy postava paní Toušlové

  Paní Iveta Toušlová má v upoutávce velice sexy oblečení, je fakt že na to má postavu. Musím u…

 • Maruska 21. 8. 2013 22:14

  pri sledovani poradu mi behal mraz po zadech. Muj muz, USAF, ztravil uplynuly …

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 41 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu